Inhoan fanaattisia ihmisiä
Sellaisia jotka ovat niin sokeita muiden mielipiteille että ovat täydellisen satavarmoja olevansa aina oikeassa oli sitten kyse imetyksestä, lasten kasvatuksesta, oikeasta ruokavaliosta tai vaikka ihovoiteista.
Mulla on pari ystävää jotka suu vaahdossa aina ovat tuomitsemassa muita kun itse toimivat ainoalla oikealla tavalla.
Toinen on mukana naamarasvojen verkostomarkkinoinnissa ja on ehdottomast sitä mieltä että ihminen on idiootti jos ei osta häneltä ainoita oikeita naamarasvoja. Mistään muusta ei tavatessamme osaa puhua kuin ihostaan, toisten ihosta ja miten toiset on vaan niin hemmetin tyhmiä kun eivät tajua. Koko ajan tuputtamassa niitä saamarin rasvojaan.
Toinen taas vannoo niin kovasti tietyn ruokavalion nimeen että on varma paratiisiin pääsystään ja siitä että toisella tavalla syövät kuolevat kaikki ennenaikaisesti ja joutuvat alimpaan helvettiin synnistään.
Tällaisia ihmisiä ei vaan jaksa kuunnella ja olenkin ajatellut laittaa välit poikki.
Kommentit (2)
No laita. Kuulostat muuten itsekin aika fanaattiselta.
Samaa mieltä.