Monestiko pyydät miestä treffeille jos hän kieltäytyy vedoten esim. väsymykseen?
Pyysin kahdesti ja siihen jäi meidän yhteydenpito. Vähän oudolta se tuntuikin että ihan tuore suhde kyseessä eikä ole halukas tulemaan mitenkään vastaan. Siis tapailimmekin ja pyysin joskus jäämään yöksi, ei käynyt. Ja tosiaan jos minä pyysin kylään, mahtoikohan kertaakaan oikeasti silloin tulla vaan vetosi aina johonkin ihme syyhyn ettei päässyt. En sitten jaksanut panostaa minäkään mitenkään kyseisen suhteen kehittymiseen. Olkoot. Emme tunteneet niin hyvin että kokisin jääväni mistään paitsikaan. Vähän outoa että hän oli se aloitteentekijä alun alkaen ja sitten noin flegmaattinen kun lämpenin.
Kommentit (6)
No sen kerran. Sitten on hänen vuoronsa. Ja senkin jälkeen jos huomaan että tapaamiset ovat aina hänen pillinsä mukaan, niin loppuu se siihen.
Yksi tuollainen joka ei voinut yöksi jäädä lensi mäkeen aika nopsaan.
Muka äitinsä kanssa asui, hah.
Tasan yhden kerran pyydän, sen jälkeen on aloite ollut miehellä.
Mulla oli sama tilanne eli tapailua oli takana ja sitten yhtäkkiä tapaaminen muuttui miehelle ylitsepääsemättömän vaikeaksi. Aika monta kertaa kysyin sillä mies kuitenkin sanoi olevansa kiinnostunut, mutta jos nyt menisin ajassa taaksepäin, ensimmäisestä selityksestä olisin jättänyt miehen omaan arvoonsa.
Jos pyydän ja kieltäytyy niin en pyydä toista kertaa. Väsymykseen vetoaa se, jolla ei kiinnosta. Kiinnostunut sanoo, että en pääse, mutta mentäiskö toinen päivä.
Vierailija kirjoitti:
Jos pyydän ja kieltäytyy niin en pyydä toista kertaa. Väsymykseen vetoaa se, jolla ei kiinnosta. Kiinnostunut sanoo, että en pääse, mutta mentäiskö toinen päivä.
Samaan kategoriaan menee myös työkiireisiin vetoaminen.
Ja vaikka mies ehdottaisikin toista päivää, jos ehdottaa sitä tosi pitkän ajan päähän, kannattaa siitäkin vetää omat johtopäätökset.
Jahti kiinnosti enemmän kuin saalis. Ei muuta kuin etiäppäin elämässä.