Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

VOI ETTÄ OON PETTYNYT! :( Koronan pitkäisklinikalla ei hoideta pitkittynyttä influenssaa... Mistä voi saada apua??

Influenssatoipilas
29.05.2021 |

2016 elämäni pahin painajainen kävi toteen, kun sairastuin influenssaan. Tauti vei mut sairaalaan asti. Toipuminen kesti vuoden, mutta jäi sydänongelmat, haju- ja makuaistittomuus ja kauhkovamma.

En voi harrastaa liikuntaa, koska jo kävely saa hengästymään ja sydämen hakkaamaan, vaikka olen normaalipainoinen. Portaat on mulle kauhistus. Harmittaa, koska liikunta on mulle tosi tärkeä asia ja en pysy lasten mukana. Tuoksujen ja maun puuttumiseen olen hiljalleen tottunut, mutta haittaa ruoanlaittoa koko perheelle.

Pahin jälkioire on kuitenkin sydämen hakkaaminen pienestäkin stressistä. Herään lähes joka yö, kun sydän hakkaa ja hakkaa. Se ei meinaa millään loppua.

Lääkäreillä on käyty mutta eivät osaa tehdä mitään. Sanovat vain että yleensä tässä vaiheessa ei enää parane vaan pitäisi ottaa rauhallisesti.

Nyt selvis että koronahoito ei ota tällaisia potilaita.

Onko suositella hyvää lääkäriä Suomessa? Matkustan vaikka maan toiseen päähän.

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kahdeksan viisi