Onko kukaan muu lukenut punakantista lääkärin kirjoittamaa
kirjaa rokotteista? Siinä selitetään perustellusti kuinka esim. AIDS on lähtöisin rokotteista. Myös kätkytkuolemat johtuvat kirjan mukaan pdt rokotteesta, joka on nykyisin mukana siinä vitosrokotteessa. Kyllä hirvitti lukea, mutta valitettavan totta se vaan on. Lääkäri, joka itse oli aluksi uskonut rokotteiden tehoon kirjoittaa että rokotteet ovat hengenvaarallisia ja täysin tehottomia. On olemassa myös muita vastaavia kirjoja ja monissa muissa maissa on luovuttu jo useista rokotteista. Suomessa ollaan jälkijunassa kun vasta calmette rokote jäi pois, mutta kohta jää varmaan monia muitakin. Ja kas kummaa, niissä maissa joissa ei käytetä pdt rokotetta ei ole kätkytkuolemia juuri lainkaan... Aika raakaa touhua. Rahanahneus on vallannut rokoteyhtiöt ja koko ajan keksitään uusia rokotteita. Saa kaupan päälle ties mitä. Kuten allergiat, astmat ym. Monet vanhat taudit ovat hyödyllisiä sairastaa vakavampia tauteja ajatellen vanhemmalla iällä. Esim syöpää vastaan niistä saa hyvän vastustuskyvyn. Meidän tulevat lapset eivät saa enää ainuttakaan rokotetta. Säälittää vaan kaksi ekaa lasta kun ehtivät saada rokotteita ennen kuin tajuttiin tämä. Olkaa varovaisia...
Kommentit (20)
minäkin olin ennen aivan päinvastaista mieltä
t:ap
kuinka toisella puolella maailmaa lasketaan, kuinka monta ihmishenkeä on saatu rokotteilla pelastettua ja sitten joku hyvinvoiva rahanahne jenkkilääkäri " perustelee" , kuinka rokotteet ovat tehottomia... Paljonkohan hän on mahtanut kirjallaan (ja mahdollisesti markkinoimillaan " vaihtoehtohoidoilla" ) netota?
tervetuloa takaisin polio, isorokko ja monet muut!
voi vitun ap...
aika monta.
Maailma on täynnä kummallisia kirjoja kummallisista teorioista. Tiedo on sellaista että väittää voi mitä hyvänsä, muut sitten katsovat että onko siinä järjen häivää. Rokotukset eivät aihetuta aidsia eivätkä autismia eivätkä sinällään edes allergioita. NOita ongelmia on siihen nähden ihan liian vähän.
Siis Suomessa ja syksyn 2002 jälkeen? Ja että luu- ja niveltulehduksia esiintyy monilla calmetoiduilla? Oletteko tutkineet rokotus ja sairastavuustilastoja? Monet taudithan olivat jo muutenkin jyrkässä laskussa kun rokotukset aloitettiin. Yleensä näytetään sitä tilastokäyrää ja se alkaa siitä kun rokotukset aloitettiin, mutta mikä oli tilanne aikaisemmin?
Tiedättekö, että vain pieni osa rokotuksista tehdyistä haittailmoituksista menee rekisteriin asti?
Rokotteet eivät todellakaan aiheuta ap:n mainitsemia tauteja. Allergian ja astman yleistyminen voi liittyä mm. vähentyneeseen vakavien tautien sairastamiseen, mutta hekilökohtaisesti itse mielummin hoidan heinänuhaista lastani kuin hoitaisin polion vuoksi halvaantunutta lasta tai kävisin viemässä kukkia haudalle hänen kuoltuaan tuberkuloosiin. Nämä taudit ovat hyvin lähellä, tuossa itärajan takana, ja löytävät hyvin nopeasti tiensä tänne takaisin, jos rokotuksista luovutaan.
Koska oma vaarini ja mieheni mummo ovat molemmat sairastaneet nuoruudessaan tuberkuloosin ja eläneet sitten vajailla keuhkoilla lopun ikäänsä, olen myön nähnyt mitä tuberkuloosi tekee. Ja historiallisista tilastoista saa jonkun kuvan, miten monille. Kun se alkaa taas levitä, kyseessä ei ole vain rajantakainen pultsariongelma, se koskee meitä kaikkia. rokotusten ongelma on siinä, että venäjällä nyt leviävä tuberkuloosibakteeri on huonojen (laimennettujen) rokotteiden ja keskenjätettyjen lääkekuurien takia kehittynyt sekä rokotteille että nykyisille lääkkeille vastustuskykyiseksi. Tämä ei tarkoita sitä, etteikö rokotteita edelleen tarvittaisi, vaan ainoastaan sitä, että pitäisi kehittää nopeasti uusi, toimiva ja halpa rokote.
Miten to jotkut muut muka " tiedätte" ettei rokotukset aiheuta mainitsemiani tauteja? Lukeekaa se kirja ja yks toinenkin niin vaihdatte mielipidettä niin kun minäkin. Aids on ihmisen itsensä aiheuttama ja samoin lintuinfluenssa, SARS ym. Siis rokoteyhtiöiden aiheuttamia. Lyödäänkö vetoa että kohta ne keksii uuden taudin kun eivät saaneet tarpeeksi rahaa lintuinfluenssasta (siis rokoteyhtiöt) Ja nämä taudit mitä vastaan rokotetaan ovat todellakin hyödyllisiä sairastaa syöpää ynnä muita vastaan, se on siinä kirjassa hyvin selitetty ja perusteltu. Tiesittekö että Tubi rokotteen saaneilla on paljon suurempi riski sairastua kyseiseen tautii kuin rokottamattomilla??
Vierailija:
Aids on ihmisen itsensä aiheuttama ja samoin lintuinfluenssa, SARS ym. Siis rokoteyhtiöiden aiheuttamia. Lyödäänkö vetoa että kohta ne keksii uuden taudin kun eivät saaneet tarpeeksi rahaa lintuinfluenssasta (siis rokoteyhtiöt)
*REPS* ja *KOPS*
Vierailija:
Ja nämä taudit mitä vastaan rokotetaan ovat todellakin hyödyllisiä sairastaa syöpää ynnä muita vastaan, se on siinä kirjassa hyvin selitetty ja perusteltu.
Polio (HALVAUS) on tosi hyödyllinen sairastaa. Kiva myös omaisille, jotka hoitavat.
Tuhkarokko (SAATTAA AIHEUTTAA KOULUIKÄISEN LAPSEN TAANTUMISEN JA KUOLEMAN) on myös ihan terveellinen juttu.
Jäykkäkouristus (SUOMESSAKIN KUOLEMAAN JOHTAVA) vain vahvistaa kouristavia lihaksia.
Jne...
Näin esim. Italiassa. Vierailija:
Ja kas kummaa, niissä maissa joissa ei käytetä pdt rokotetta ei ole kätkytkuolemia juuri lainkaan... Aika raakaa touhua. .
Höpö, höpö ap!
Otatko vastuun rokottamattomien lastesi sairastamista taudeista, jotka olisi voitu rokotteella ehkäistä. Työni puolesta olen nähnyt karseita esimerkkejä siitä mitä voi tapahtua jos jää kehitysmaiden tasolle rokotusasioisssa.
Mutta vanhemmat päättävät täällä. Voipi olla mukava kertoo lapselle että sun käsi jouduttiin amputoimaan kun en mä antanut rokottaa sua!
ja lääkärin nimi joka näin " viisaita" kirjoittaa..
Eikä vaan että oli punakantinen!
Ap, ota kiltti selvää myös mitä hyötyä rokotusista on ettet nyt yhden kirjan perusteella anna lapsillesi tappavia/halvaannuttavia tauteja koska et perehtynyt aiheeseen tarpeeksi!
Voi hyvänen aika mistä näitä sikiää????
Hoitaja
Koitahan nyt ajatella omilla aivoilla ja tulet varmasti siihen tulokseen ettei rokotteet ole mikään maailman laajuinen salaliittoteoria ihmisiä vastaan!
Älä usko tosta vaan kaikkea mitä jossai lukee, vaikka se on painettua se ei välttämättä ole totta!
Olen itse aikoinani lukenut kirjan jossa väitettiin hammaslääkäreiden laitttavan seurantalaitteita ihmisten hampaisiin... eli ei kannata hampilekurissakaan enää käydä, vai mitä? =)
ja vain suuryhtiöiden kehittelemä salakavala juoni netota lisää keksimällä uusia tauteja?
Onko ne labrassa kehitelleet H5N1:n ja päästäneet viruksen irralleen maailmaan jotta saisivat valtiot ostamaan rokotteitansa?
sellaisiin tauteihin sairastuneita, jotka oltaisiin voitu kunnon rokotteilla poistaa kokonaan. Sitten itketään kun voi meidän Vili-Valtterille tuli calmette-rokotteesta märkivä haava reiteen ja ajattele: ihan pari antibioottikuuria joutui ottamaan!! Kyllähän sitä paljon mielummin ottaisi lapselleen sen tuberkuloosin kuin hoidattaisi mahdolliset rokotteen (huomattavasti tubia lievemmät!) sivuvaikutukset...
Pieni mediakriittisyys ei olisi pahasta ap:lle...
Kiitti tiedosta, lämmitti mun mieltä. Ja ihan vaan tiedoks että niin montaa syöpään sairastunutta lasta ei pystyttäis pelastaan, jos täällä jylläis niitä tauteja, joita vastaan nyt rokotetaan. Jopa vesirokko on hengenvaarallinen näille lapsille, rakkulat menevät myös sisäpuolelle.
miksi mun lääkkeitä ja rokotteita kehittävä ystäväni sitten itsekin rokotuttaa omat lapsensa, jos kaikki on soopaa?????????????????????? Hitto, että olet typerä, ja saat ehkä muitakin typeryksiä kelkkaasi tällaisia laukomaan taas ja taas uusille hyväuskoisille. Ja kohta isorokko ja muut kivat palaavat, kiitos sinun ja kaltaistesi.
en mä ainakaan heti menis uskomaan.