Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miksi tukiverkottomuus ei ylitä uutiskynnystä???

Vierailija
09.05.2021 |

https://yle.fi/uutiset/3-11918264

Näinköhän? Yhä useampi isovanhempi kokee velvollisuudekseen hoitaa lapsenlapsia? Missähän näitä eriskummallisia isovanhempia asuu? Ihan Suomessako???

Omat vanhempani ovat kuolleet. Appivanhemmat ovat patalaiskoja eivätkä auta missään. Toki nämä haluavat ns. kuoria lapsista kermat päältä. Kyläillessämme lapset kelpaavat siisteissä vaatteissa ja kun osaavat käyttäytyä hillitysti.

Mihinkään käytännön asiaan ei saada ikinä apua. Neuvoja ja toivomusmääräyksiä myös sateli alkuaikoina, mitä taas "kannattaisi" tehdä. Terrorismi ja kotirauhan häiritseminen "hyvää tarkoittavilla neuvoilla" loppui vasta suuttumalla. Bessserwisser-isovanhemmat kun osaavat omasta mielestään hoitaa ja kasvattaa lapsia paremmin kuin lapsen omat vanhemmat.

Kyllä pistää vihaksi nämä uutiset, miten lapsiperheet saavat apua isovanhemmilta joka viikko ja jopa päivittäin! Meidän perhe saa sukulaisilta apua 0 tuntia vuodessa. Ikinä ei olla saatu apua kodinhoitoon, remonttiin, ei mihinkään!

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
09.05.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei ole yhteiskunnan velvollisuus järjestää sinulle yksityistä turvaverkkoa

Vierailija
2/2 |
09.05.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ap on vaan kateellinen.

Meillä isovanhemmat molemmilta puolilta kuuluvat perheeseen ja haluavat ihan itse olla lasten lasten kanssa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän yhdeksän kaksi