Lue keskustelun säännöt.
Alue: Aihe vapaa
Miten löytää miehen joka tahtoo perheen?
07.05.2021 |
Olen 36-vuotias ja vauvakuume on karmea! Pandemiassa ei ole ollut energiaa deittailla, mutta nyt alkaa kuumottaa että aika lisääntymisen suhteen on melko vähissä. Mistä helkutista löytää tyypin jonka kanssa perustaa perhe? Mun tyyppini on ollut masentuneet runopojat, mutta sellainen ei nyt tähän hommaan käy missään nimessä.
Itse olen ollut kova tekemään töitä, mutta kun olen raatanut itteni uuvuksiin etätöissä, alkaa tuntua siltä että voisin ihan hyvin olla kotiäitinä jonkun viitisen vuotta. Rakastan kodin laittamista, sohvalla löhöilyä ja mökkeilyä, ei tee yhtään mieli matkustella tai koittaa saavuttaa jotain töissä.
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
En tiedä? Olisi hyvä jos valtiolla olisi vaikka jokin ohjelma mihin perhettä haluavat miehet ja naiset voisivat rekisteröityä netissä tai jtn? Voisi olla jotain kannustimiakin.