Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kosiva mies sormuksen kanssa.

Vierailija
03.05.2021 |

Miten se mies voi valita sormuksen sille naiselle?
Jos nainen ei tykkää siitä sormuksesta? Jos se sormus on liian pieni tai liian iso?
Voiko sen sormuksen vaihtaa jos ei ole kuitti tallessa?
Pitääkö se sormus laittaa sormeen heti jos nainen suostuu kosintaan?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
03.05.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

On parempi että mies menee naisen kanssa kunnolliseen liikkeeseen, otettuaan selvää hinnoista ja nainen valitsee siitä hintahaarukasta. Jos liikkeestä ei löydy miellyttävää, sitten toiseen tai kolmanteen. Ellei mies ole selvillä naisen mieltymyksistä tarkasti ja salaa tiedustellut kaikki värit, kivet, metallit, koot.

Vierailija
2/4 |
03.05.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

No kyllä me ainakin oltiin miehen kanssa etukäteen puhuttu kihlautumisesta, naimisiinmenosta, tulevaisuudesta ja jopa siitä sormuksesta, vaikka itse kosinta yllätys olikin. Heti laitettiin sormus sormeen ja tuskinpa kultakaupat ottavat ilman kuittia takaisin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
03.05.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä en tajua tota ollenkaan. Eikö molempien kannattaisi sekä valita että maksaa omat sormuksensa? Niin me miehen kanssa tehtiin.

Vierailija
4/4 |
03.05.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olisi ollut kamalaa, jos sormus olisi ollut jo kosiessa. Kai mies olisi osannut valita hyvän, mutta kun kerran kannan sitä mukana loppuelämäni, haluan todellakin juuri oikeanlaisen.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi yhdeksän neljä