Missä jäätelökiskan tytöt käyvät vessassa?
Heidän pitää varmaan laittaa lappu luukulle aina jos tulee vessahätä.
Kommentit (42)
Hyvä kysymys. Asia on silleen että ei saa aukaista kioskia jos ei ole wc tä vieressä .Varmaan joku yhteisvessa on järjestetty lähistöllä.
Itse kävin viereisellä terassilla vessassa. Lappu vaan luukulle, että tauolla. Meillä oli sopimus naapurin terassin poikien kanssa, että saan hanasta ilmaista sidukkaa ja he saavat hakea ilmaista jätskiä 😁. Pomo ei tietenkään tiennyt asiasta mitään.
Oli muuten kiva kesätyö.
Kyllä, yksin ollessa laitetaan lappu luukulle ja juostaan julkiseen vessaan, puskaan tai, kuten joku sanoikin, toisen liikkeen vessaan sopimuksella. Yksi paha puoli työssä.
En taida enää koskaan tilata jäätelökiskalta suklaapehmistä. Tai juomaksi jaffaa...
Hedelmä- ja vihanneskojulla sama pulma. Mä sain käyttää lähellä olevan ravintolan vessaa.
Siellä on myynnissä suklaajäätelöä, tiikeriä ja mansikkaa hillolla..
Vierailija kirjoitti:
Siellä on myynnissä suklaajäätelöä, tiikeriä ja mansikkaa hillolla..
Nyt oli huono. Häpeän puolestasi
Vierailija kirjoitti:
Helvetin pervo. Ei se sulle kuulu missä pissaavat.
Anteeksi kuinka? Ehkä mietin lapseni päästämistä jäätelökiskalle töihin. ap
Eikö työnantajan olisi vaan helpompi palkata miehiä, niin ei olis tuollaista ongelmaa ja ei tarvis mitään sopimuksia kehitellä naapureiden kanssa?
Voineet sopia jos vieressä liikkeitä että voivat käyttää vessaa .