Jäätkö kaipaamaan vihreitä hallituksessa?
Kommentit (22)
Vierailija kirjoitti:
Miksi? Miksi vihaat?
Vihreitten lempisana?
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Miksi? Miksi vihaat?
Vihreät eivät ole saaneet muuta aikaan kuin lisää t e r r o r i s t e j a Suomeen. Työpaikat katoavat ja elämäntapatyöttömät ulkomailta tulevat tilalle.
Vedä henkeä mutuinesi...Keksit asioita muista ja sitten vihaat heitä sen takia. Ei kovin tervettä. Ennen sanottiin hanki elämä siinä on sinulle hyvä ohje.
vihreä menneisyys kirjoitti:
En jää kaipaamaan.
Vihreät ovat kaikkea muuta kuin vihreiden arvojen ja luonnon asialla. Lähinnä heitä kiinnostaa seksualivähemmistöt ja tuoda tänne lisää elättejä, jopa terroristijärjestön jäsenistä.
Helsingissä vihreät haluaa tuhota kaiken luonnon, mukaan lukien Keskuspuiston, jotta uusille eläteille saadaan veronmaksajien rahalla asuntoja.
Miten tämä ilmenee muuten kuin sinun kuvitelmissasi?
Ne on näiden born to be yhteiskunnan elätti väkeä ministeritasolle asti. Täysin kyvyttömiä jos pitäisi itse leipänsä tienata.
Nykyinen Vihreät pitäisi hajottaa.
Sen jälkeen oikeat ympäristönsuojelua
ajavat tahot voisivat istua kirjoittamaan
puolueohjelman kokonaan uusiksi.
Sitten voisi katsoa, onko Vihreälle puolueelle nykymaailmassa enää tarvetta.
Nykyisellään Vihreät on ihan viimeinen puolue, mitä äänestäisin.
En jäisi kaipaamaan vaikka katoasivat koko puoluekartalta.
Vierailija kirjoitti:
En jäisi kaipaamaan vaikka katoasivat koko puoluekartalta.
En jäisi kaipaamaan vaikka katoaisivat koko maapallolta.
Vierailija kirjoitti:
Miksi? Miksi vihaat?
En nyt sentään ihan vihaa, mutta Vihreät on vaarallinen ääriliike josta on todella suurta haittaa Suomelle.
Vihreät ärsyttää minua, mutta silti äänestän niitä. Hähähää! Sekös sapettaa öyhöporukkaa, jotka ei lue muuta kuin Suomen Uutisia joka sopii vaan unohdetun kansan huussiin perän pyyhkimiseen. Ai sori, lukeehan ne myös Aku Ankan taskareita.
Vierailija kirjoitti:
Miksi? Miksi vihaat?
Viha maanpettureita kohtaan on luonnollista ja oikein.
Vähällä nämä Suomessa pääsevät.
Historiassa maanpettureita ei aina ole kohdeltu silkkihansikkain.
Kemin sellutehdashanke on pysäytettävä.
Luotamme ministeri Krista Mikkoseen tässäkin asiassa
En jää kaipaamaan. Äänestin vihreitä vielä noin 10 vuotta sitten, mutten enää. Nykyisin äänestän persujen. Maalaisjärki, tai järki ylipäätään, puuttuu vihreiltä.
Tuleeko Teuvo Hakkarainen tasa-arvoministeriksi? Ano Turtiainen oikeusministeriksi? Huhtasaari operusministeriksi?
Mika Niikko tai Hakkarainen valtionvarainministeriksi?
Vierailija kirjoitti:
Tuleeko Teuvo Hakkarainen tasa-arvoministeriksi? Ano Turtiainen oikeusministeriksi? Huhtasaari operusministeriksi?
Mika Niikko tai Hakkarainen valtionvarainministeriksi?
Niikko elinkeinoministeriksi kun on erityisen hyvä suhteet kiinaan. Ulkoministeriksi ja puolustusministeriksi käy melkein kuka vaan kun kyse on Suomen venäjämyönteisimmästä puolueesta.
Kummasti tässäkin keskustelussa suuntaa yritetään kääntää persuihin. Vihreiden oma sisältö ilmeisesti ei ole puolustamisen arvoista, niin pitää hyökätä.
Miksi? Miksi vihaat?