Olen yh-äiti - ja ylpeä siitä!
Kasvatan lapsestani hienon miehen, hän on jo sitä nyt, vaikkakin vasta 11-vuotias. Sen verran minulla on omaa aikaa, että poika käy isänsä luona joka toinen viikonloppu. Mutta vastuu minulla kaikesta.
Minulla ei ole kiirettä löytää miestä. Jos joku oikein hyvä sattuu osumaan kohdalleni, joka osaa rakastaa ja arvostaa myös lastani, sitten ehkä. Mutta etsimällä en etsi enkä irtosuhteita harrasta.
En ymmärrä miksi joku häpeää yh-äitiyttään? Itse kannan tämän ylpeydellä! Vielä joku päivä saan olla ylpeä siitä, mihin olen satsannut.
Kommentit (3)
Kannattaa ollakin! Minä olen myös itsestäni ja lapsistani ylpeä yh. Lapset olivat vielä pieniä, kun menettivät isänsä. Ei ollut oma valinta siis, mutta hyvin olemme selvinneet. Nyt he ovat upeita nuoria!
Hienoa!