Ärsyttää herkkähipiäiset ihmiset
Aikuinen tuttavani ei halua mennä koronatestiin. Nenä on kuulemma niin herkkä paikka että alkaisi pian itkettämään. Miten tälläiset ihmiset koskaan selviävät jos sairastuvat vakavammin, ja joutuvat käymään läpi ties mitä toimenpiteitä ja leikkauksia? Pikku verikokeetkin häntä kammottavat. Siis oikeasti KAMMOTTAVAT kuin pientä lasta
Kyseessä on muutenki todella ylimielinen tyyppi, melkein toivon että joutuu johonkin inhottavaan toimepiteeseen
Kommentit (8)
En tuolla ole käynyt itsekkään vaikken niin herkkä olekkaan
Kiva nauraa toisten fobioille. Ai niin, provo.
Tämähän vai kertoo omasta herkkyydestäsi. Aika hölmö aihe ärsyyntyä kun asiahan ei sinun elämääsi vaikuta.
Mä ymmärrän kyllä pelot, mutta aikuisella pitää olla vastuuntuntoa, vaikka pelkää niin testiin mennään, pelosta voi kertoa jo aikaa varatessa, esilääkitys on olemassa.
Vierailija kirjoitti:
Tämähän vai kertoo omasta herkkyydestäsi. Aika hölmö aihe ärsyyntyä kun asiahan ei sinun elämääsi vaikuta.
Eikö korona olekaan meidän yhteinen asia?
Minäkin itken joka kerta verikokeessa ja silti niistä selviän. Minkäs niille kyynelilleen tekee kun pelkää sitä piikkiä?
Poikalapsi