Kotikuntosalit koronassa
Minkälaisia kotikuntosaleja tai kotikuntoiluratkaisuja olette tehneet?
Kaupoista on ainakin kaikki kotikuntokeskukset loppu, mutta myös lähes kaikki vapaat painot ja paljon muuta myyty niin että liikkeillä varastot tyhjillään.
Kommentit (11)
Odotan että lumet sulaa ja pääsen kaupungin ulkosalille. Sinne otan myös trx-tyyppiset hihnat, niin tulee vielä erilaisia liikkeitä kuin laitteilla.
Aloittajalle sanoisin, että jumppapallolla ja trx:llä pystyt ainakin monipuolistamaan kotitreenejä, jos noita painoja ei löydy. Jos olet tottunut salilla tekemään voimannostoliikkeitä raskailla painoilla niin sellainen ei tietysti noilla onnistu. Mutta trx:llä saa kyllä tehtyä raskaitakin liikkeitä.
Ring fit adventure Nintendo Switchille, kahvakuulalajitelma (2,4,8 ja 17kg), käsipainot (4 ja 8kg), kuminauhat ja keppi vastusnauhoilla (tai mitkä ovatkaan) ovat ahkerassa käytössä täällä.
Säädettävät kässärit ja vinopenkki. Näillä pystyy aika hyvin lihastreenit tekemään ja lisäksi kehonpainolla.
Kehonpainotreeni, hyppis ja kuminauhoilla vielä lisävastusta. Halvat välineet, joiden säilyttämiseen ei kummoista tilaa mene ja voi ottaa vaikka mökille mukaan.
olemme mieheni kanssa treenanneet kotona viimeset kaksi vuotta; kyllästytti maksaa jäsenmaksuja ja
salilla sitten tunkea siellä seassa, ei kiitos
Kotoa löytyy penkit, painot. kahvakuulat kuminauhat jne.
Jatkamme treeniä kotona kuten ennenkin koronan jälkeen.
Kotisali on paras investointi ikinä jos vaan tykkää treenailla kotona omassa rauhassa. Ennen koronaa hankitut välineet on kyllä varsinkin nyt olleet kultaakin kalliimpia.
Tori.fi löytyy kyllä vanhoja painoja ym mutta hinnat on tällä hetkellä hieman kovat suuren kysynnän vuoksi.
Rupeatta vaan harrastamaan seksiä usein ja pitkäkestoisesti!
Ylävartalo varsinkin olkapäät, kädet helppo treenata kotona. Jalkojen kanssa saakin sitten olla vähän enemmän vastusta mutta onnistuu jo on tarpeeksi painoja.
65kg levytankosarja ja pena. Sillä penkki kyykky mave hauis niskan takaa soutu.
25kg säädettäöt käsipainot. Ojentajat siivet.
Vatsa selkäpenkki.
Näillä 3-4x vko autotallissa. 2x hiihtoa tai kohta pyöräilyä. Kun ahistaa otan muutaman sarjan. Radio on. Venyttely päälle.
Leuanveto ja säkki puuttuu, leukoja jos kävelee telineen ohi. Muuten ok.
Mitä tapahtuu kaikille laitteille, kuntopyörille, kahvakuulille ja punteille kun korona joskus helpottaa? Tori.fi on täynnä myynti-ilmoituksia pilkkahintaan?