Mihin Tylypahkan tupaan kuulut?
Mihin tupaan sinut on lajiteltu? Oletko tyytyväinen tulokseen?
Kommentit (15)
Ai jaa, pitää olla lukenut harrypotteri.
Olen viisas Korpinkysi, ja monet ovat varmasti kateellisia. :&
Ootte mammat puuskpuheja. Sellaisia hömelöitä.
Suurin osa pitää itseään älykkönä, laittanut että korpinkynsi.
Ootte papat luihusia. Ette muuhun pysty ku typeriä avauksia ja viestejä pistämään.
Kai olen ”tyytyväinen”. No en kyllä ajattele asiaa niin. Mutta se mikä minusta on hauskaa, niin teimme kaikki kolme, minä ja kaksi aikuista lastani, sen testin yhtäaikaa ja puhumatta kysymyksistä ja vastauksista ja me kaikki saimme Luihuisen. Ehkä siinä on jotain perää, että se periytyy.
No en ota tätä kovin vakavasti 😄
Korpinkynsi oikeasti (sukupuun mukaan).
Mä oon se hömelö Puuhkupuh. Pus.
Harry Potterit on kyllä ihania kirjoja. Tosin aika ahdistaviakin Azkabanin vangista eteenpäin .
Varmaan en ainakaan Rohkelikkoon tai Luihuiseen. Niissähän on cooleja ja itsevarmoja tyyppejä. En nyt muista edes että millaisia noissa kahdessa muussa on mutta Korpinkynsikin kuulostaa nimenä ainakin kohtalaisen fiksulta niin todennäköisesti olisin Puuskupuhissa muiden reppanoiden kanssa.
Sen verran on ominaisuuksia joka tuvasta että paha mennä sanomaan.
Vierailija kirjoitti:
Netissä löytyy testi (?)
Kyllä ja monta testiä googlettamalla löytyykin. Wizardingworldin sivuilla on ns. virallinen testi, mutta sen voi tehdä jollain muullakin saitilla.
Hufflepuff, eli Puuskupuh. :) En haluis kerskuu, mut se on paras tupa. :D
Sain siinä virallisessa testissä tulokseksi Luihuinen, mutta en koe yhtään vastaavani kuvausta luihuisista, joten uskoisin, että Lajitteluhattu kuuntelisi minun toiveen ja pistäisi Puuskupuhiin kuitenkin :D
Mitä nuo on? Mitä mihinkin kuuluu?