Sisustajat, kaipaan vinkkejä verhoihin ja pöytäliinoihin??
Niin, siis saimme työpaikalla luvan uudistaa kahvitilaamme ja kyseessä iso tila missä pöydät ja tuoli sellasta perus toimistomallia ja lattia harmaata linoleumia. Ikkunanpuitteetkin puunväriset :( Nyt siellä on siis verhoina kapat ja pöytäliinat samasta ällöstä 90-luvun kukkakankaasta. Mitä moderinmpaa tilalle, entä värit?
Kommentit (4)
tuo mustaa ja valkoista niin von tyylikäs ja yksinkertanen mutta jos sen pitäs olla jotakin piristävää... hmm
Kaitaliinat pöytiin niin ei mene sotkuun helposti. Verhot voisi olla vaikka oliivin vihreät tai vaikkapa muutamaa vihreän sävyä niissä voisi olla. Nämä värit olisivat pirteät ja antaisivat lämpöä syksyyn ja talveen ja toisaalta eivät olisi liian synkät kesäksikään.
oliivin vihreää, luumunviolettia ja mustaa......
mustaa ja valkoista..... vai minkäväriset seinät on, valkoset? jos niin sitten vielä joku hieno juliste-taulu siis joku mustavalkonen kuva kehyksiin esim ikealla hienoja!