Onko koronarokottajat
Kommentit (6)
Miksi joku ottaisi kokeellisen "rokotteen"?
Ei se kokeellisesta rokotteesta vuosia tutkittua ja turvalliseksi havaittua tee vaikka kuppi olisi naamassa rokottajalla, kokeilijalla ja v alhemeedian väellä joka m una kovana vahtii hommaa
sdfgsd kirjoitti:
Ei se kokeellisesta rokotteesta vuosia tutkittua ja turvalliseksi havaittua tee vaikka kuppi olisi naamassa rokottajalla, kokeilijalla ja v alhemeedian väellä joka m una kovana vahtii hommaa
Ymmärrätkö käsitettä työvuosi? Rokoteiden kehittäminen vie työvuosia, ja koska rahaa oli tähän lähes rajattomasti, rokotetta kehitti satakertaisesti enemmän tiedeihmisiä, jotka myös jakoivat tietonsa. Testausvaiheista tehtiin päällekkäin. Se ei tee rokotteesta yhtään sen turvallisempaa että sitä kehittää yksi firma pienellä rahoituksella ja siihen sitten menee vuosia.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/ruotsissa-keskeytetaan-rokotukset-a…
Ruotsissa Länsi-Götanmaan alueella keskeytetään rokottaminen Astra Zenecan koronarokotteella, kertoo Expressen. Syynä on vakavat allergiset reaktiot, joita on tavattu muutaman rokotuksen yhteydessä. Päätös on tehty yhdessä terveys- ja lääkintäviranomaisten kanssa.
https://www.lifesitenews.com/news/contrary-to-media-reports-covid-19-va…
Contrary to media reports, COVID-19 vaccines have caused paralyzing facial condition
A research study indicates that the chance of developing Bell's palsy is 3.5 to seven times higher among the vaccinated than the general population.
Entä ne oppaat siellä?