Lihtuuko tällä ruokavaliolla? mitä mieltä olette?
-Elikkä jos syön aamaiseksi keitetyn kananmunan ja täysjyväruisleivän, kevytjogurtin ,rasvatonta maitoa n.2dl ja kahvia makeutusaineella.
-Välipalaksi banaani ja teetä.
-Lounaaksi salaatti elikkä lohipyöryköitä ja vihanneksia.
-Omena ja teetä.
-2 broileripihvinä (einestä) ja raejuustoa,ananasviipale.
-rahkaa ja marjoja.
Kommentit (5)
Kyllä noinkin saattaa laihtua, mutta syömällä vähän enemmän laihdut varmemmin ja lisäksi dieetin noudattaminen on selvästi helpompaa.
Päivälliselle vain yksi pihvi. Iltapalaksi tosiaan se täysjyväleipä ja jos välttämättä tarvitsee, pikkuisen rahkaa. Jogurttiin ja rahkaan lisänä leseitä, että saa kuituja. Kasviksia lisäkkeinä aterioilla, keitettynä sekä raakana.
Mutta tämä on vain oma kokemukseni, minulla on kaksi sairautta, jotka vaikuttavat aineenvaihduntaa. Lisäksi suosittelisin sinullekin liikuntaa, vähintään tunti joka päivä (parina päivässä viikossa kuormittavampaa, muina kevyempää).
en halua syödä lihaa, se on ogelma.
mutta kaikenlainen makeen syönti on ollut ongelmana, ylikiloja ei ole mutta pömppömaha on..
vaikk siis liikun niin sittenkin olen naimisiin mentyäni lihonut 7kg. mikä on liikaa..
usko jo vihanneksia, ei eineksiä, hyviä rasvoja