Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

ovistestisä tietoa???turhiako?

Vierailija
07.08.2006 |

Oli pe ihan selvät oviskivut tikutin mut negaa näytti la tikutin uudelleen ja taas negaa näytti. ovuloinko siis ollenkaan? pe olis ollut kalenterinkin mukaan puoli väli kiertoa.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
08.08.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mutta joillakin oireet tulevat ennen ovista (kivut, limat jne) ja joillakin sen jälkeen (tosin yleensä varsinkin viimeinen limapäivä on se itse ovispäivä).



Tai sitten sinulla on mennyt ovis niin nopeasti ohi ettet ehtinyt sitä testiin saamaan, jotkuthan testaavatkin kaksi kertaa päivässä tuon takia.



Sinuna en menettäisi vielä toivoani. Jos joudut vielä seuraavalle kierrolle (toivottavasti et), niin testaa taas, varsinkin silloin kun huomaat oireita. Jos et bongaa ovista testein, niin voithan aina kysyä asiaa gyneltäkin.



Laskurit eivät aina tiedä sitä oikeaa ovista.



Onnea yrityksiin!



Vierailija
2/2 |
08.08.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

mamakksin testeissä sanotaan että jos ei kierron pituutta tiedä testaaminen pitäisi aloittaa 11kiertopäivänä ja jatkaa 5päivän ajan tai kunnes testilä saa todettua LH huipun. Joten testejä saattaa kulua mutta kannatta avarmuuden vuoksi testata pidempäänkin kuin kerran tai kaksi jos ei niillä kerroilla mitään testiin ilmesty.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla