Fennoasunnot
Onko kokemuksia? Oletteko vuokranneet tätä kautta? Uskaltaako vuokrata näkemättä asuntoa?
Kommentit (9)
Uskaltaa. Kaikki sujuu muuten kyllä hyvin ennen kuin heille tarvitsee soittaa. He eivät vastaa puhelimeen, tässä pitkin viime vuotta koittanut tavoittaa heitä, sekä viimeiset kaksi viikkoa päivittäin mutta mitään ei kuulu.
En suosittele. Osa asunnoista ollut asumiskelvottomia. Vuokralainen ilmoittanut ystävällisesti korjaustarpeista mm. Hanat vuotaa rakenteisiin ja muuta mukavaa. Ongelmiin ei puututtu moniin kuukaisiin, vuokranhyvitystä ei saanut ja muuta mukavaa.
Fennoasunnot on erään Lohjalaisen kiinteistökeinottelijan yritys, jolla vuokraa omia asuntojaan, tai tällä hetkellä taitaa toimia Macrent.fi yrityksen nimissä, vaihtaa firman nimeä muutaman vuoden välein, kun saa liikaa kiukkuisia vuokralaisia.
omistajan saa kiinni puhelimella 0500 200 600 numerosta, mutta mikäli asiasi on sellaista, josta hänelle aiheutuu kuluja, niin varaudu seuraavan kerran soittamaan eri numerosta.
Toimii nykyään Fennokodit nimellä. Tämä taas kuuluu Fennogroup:iin.
Ihan käsittämätöntä toimintaa 😳
Jos ei ole pakko, älä sotkeennu tähän firmaan. Tai älä vaikka olis pakkokin 😅
Niin kauan menee hyvin kun ei tarvi ollenkaan asioida. Mut sit jos kysyt vaikka uutta jääkaappia kun se 25v vanha hajosi, niin eipä enään vastata mihinkään yhtään mitään. Asunto oli todella suoraansanoen PASKANEN kun sen vuokrasin, irtisanomisaika piti olla 12kk, sopparissa lukeekin yllätys yllätys 18kk. Irtisanomisilmoituksiin ei vastata ollenkaan vaikka pommitat viestiä joka paikassa ja yrität soittaa. Myös talossa kävi maalari ja yöpyi alakerran kelvottomissa saunatiloissa jotka ei käytössä niin 3 viikkoa. Ja hänelle jätettiin kuulemma kaikki palkat maksamatta!!!! Kiertäkää helvetin kaukaa tämä MacRent.fi / fennoasunnot yms.
Joo, ei missään nimessä kannata vuokrata mitään!! Ihan huijari koko tyyppi. Ja aivan järkyttävät käytöstavat, rupee heti uhkailemaan jos joku ei suju. Pitää soittaa aina eri numerosta, jos haluaa puhua sen kanssa, jos asia on sellanen ettei se miellytä. Kiertäkää kaukaa!!!!!!
Ei ikinä!!! Kolmatta viikkoa valitettu että jääkaappi hajosi. Ei mitään vastausta. Mutta kun laitta postia että haluat vuokrata asunnon, niin heti saa vastauksen. Jonka jälkeen taas katoaa. Sitten kun laitat 5 viestiä päivän aikana saat jonkun vastauksen, mutta tilanne ei muutu.
Tämä myy homeisia asuntoja ja alkaa uhkailee käräjäoikeudella, heti kuin haluaa hyvitystä tuosta...
Macrentti, fennonasunnot saman kusettaja jarkko juhanu karuluodon firmoja...
Tosi luotettavan oloinen. Samalla kaverilla 45 päättäjäprofiilia erilaisissa yhtiöissä jotka mm. omistaa ja vuokraa asuntoja lähes purkukuntoisina myytyjä kiinteistöjä. Eli vastauksena kysymykseen helposti uskaltaa!