Aikakoneesta tuttu Sani selätti konkurssipainajaisen
Seiska: "Aikakoneesta tuttu Sani selätti konkurssipainajaisen - paljastaa nyt Seiskalle päätähuimaavan suunnitelmansa: Sotkamoon suunnitteilla Suomen suurin viihdeimperiumi!
Painajaismaisten käänteiden jälkeen Sani on kääntänyt elämässään kokonaan uuden sivun. Hän on pistänyt pystyyn pitkäaikaisen muusikkoystävänsä Gary Keskisen ja Vuokatin Aatelin hotellipohatan Markku Laantin kanssa oman tuotantoyhtiön.
Ärhäkkäästi nimetty Karhu Perkele Production tuottaa tapahtumia, musiikkia ja jopa liikkuvaa kuvaa. Voimakolmikon vaatimattomana tavoitteena on luoda Vuokatin vaarojen juurelle Suomen kovin viihdeimperiumi."
Sanin edellinen aikaansaannos:
Protestit
30.08.2019 - 15839€ (Verohallinto)
Velkomustuomiot
07.02.2020 - 4398€ (Ok Perintä Oy)
09.01.2020 - 4985€ (Ok Perintä Oy)
29.11.2019 - 51088€ (Finnvera Oyj)
Konkurssi.
Tuskin tämä nyt ihan koronan syytä oli, ennakkoperintärekisteristä yritys on poistunut jo elokuussa 2019.
Oikein itkukin päässyt pari kertaa, voi kyynel.
Ja taas maksetaan porukalla näiden pikku harrastelut. Sani kiittää (tuskin), kansa kuittaa.
Kommentit (9)
Melkoiset silmäpussit ja muutenkin.
Viihdeimperiumi Sotkamossa - konkurssi waiting to happen.
Jo on Sanilla murheet, osakeyhtiön konkurssi, mitä väliä, velka ei jää henkilölle. Ja nyt uutta yritystä, miksi se onnistuisi edellistä paremmin? Aivan turhake muutenkin.
Vierailija kirjoitti:
Viihdeimperiumi Sotkamossa - konkurssi waiting to happen.
Ja kertoo vielä asiasta, ennen kuin edes nimiä on paperissa. Elämänhallinta täysin retuperällä - mutta sen nyt näkee näistä hankkeista muutenkin.
"Sani sai vuosi sitten keväällä oikeusteitse Villilän kartanon omistuksen, mutta se oli lopulta laiha lohtu. Nakkilan komea pytinkifirma ajautui syksyn tullen konkurssiin."
Minkä ihmeen omistuksen? Siis sai yksin nimiinsä vuokrasopimuksen. Omistaja on kylläkin Nakkilan kunta.
Vierailija kirjoitti:
Viihdeimperiumi Sotkamossa - konkurssi waiting to happen.
Kyllä. Todella haastava bisnes jopa niille, jotka oikeasti ovat taidokkaita alalla.
Sani jopa joutui irtisanomaan osan työntekijöistään. Mistä ihmeen työntekijöistä? Eihän firmaan ollut merkitty kuin yksi työntekijä. Liekö sitten jotain osa-aikaisia palkannut? Nyt pistänyt pystyyn oikein oman tuotantoyhtiön? Eikö näitä konkurssiyrittäjiä saada liiketoimintakieltoon? Paljonko veroja jää nyt maksamatta, tuleeko uusi ennätys? Firmaa ei ainakaan vielä ole edes rekisteröity, toivottavasti tyhmä idea kuopataan kaikessa hiljaisuudessa ennen, kuin saadaan taas pelkkää velkaa aikaan. Mikä on, ettei voi mennä ihan "oikeisiin" töihin, niin me muutkin joudutaan tekemään.
Kun kulkee nokka pystyssä, voi hukkua tihkusateeseen.
Antanut aina vaikutelman itsestään hyvin ylimielisenä ja kylmänä ihmisenä.