Voi tätä ilon ja onnen päivää!
Kommentit (4)
Jos tämä korona ahdistaa, niin kokeilkaapas muutama päivä olla ilman, että katsotte televisiota tai kuuntelette edes radiota, tai luette edes yhdenkään virallisen median uutisia edes netistä.
Niin huomaatte silloin sen, että tämä KORONA katoaa kokonaan sen ajaksi.
Ei se korona missään postiluukussa voi teidän kotiinne tulla.
Mutta jos tämä korona edelleen vaivaa mielenterveyttänne, niin silloin se on muodostanut vain mielellenne tämän ongelman, koska koronavirus hysterian negatiivinen vaikutus ilmenee nimenomaan psyykkiseen vointiin, koska se luotiin sellaiseksi.
Ei minua korona ole haitannut yhtään. Olen pienestä pitäen toivonut jotain poikkeuksellista elämääni ja nyt sitä on. Lisäksi viihdyn oikein hyvin tilavassa omakotitalossani jota ympäröi niin iso tontti (11ha) ettei korona pääse yllättämään..
Mulla ei ole niitä ollutkaan, luen netistä kaikki kiinnostavat uutiset. Koronavalhe ei kuulu niihin.
Ja missä on korona? Ei missään enää.