Mitä ajattelisitte tästä?
Olemme viikon mailanneet eräästä koirasta ja sovimme että tulemme tänään ostamaan kyseisen koiran. Myyjä aikoi loppuviikosta mailata ajo ohjeet mutta nyt ei kuulu mitään. Matkaa on 400km kyseiseen paikkaan.
Kommentit (7)
oletko edes nähnyt koiran kuvan? Oletko kertaakaan puhunut puhelimessa myyjän kanssa? Onko koiralla paperit?
En ole koskaan ostanut koiraa, mutta vaikuttaa mun mielestä hieman hämärältä, jos olette vain meilailleet ettekä koskaan puhuneet tai tavanneet, ja nyt omistaja olisi saman tien antamassa koiraa teidän mukaan. Eikö omistaja/kasvattaja halua yleensä tutustua koiransa ostajiin, että tietää koiran menevän hyvään kotiin?
jos kirjoittaa mailin että mailaan numeron loppuviikosta, eihän siinä ole mitään järkeä. Miksi heti voi sitä numeroa antaa.
Tosin mailissa liitteenä laitettu. Mutta kuviahan saa vaikka mistä.
Koiralla myyjän mukaan paperit. Ei olla puhuttu puhelimessa kun myyjä ei ole antanut omaa numeroa. Tiesi että tänään oltaisiin tulossa ja aikoi loppuviikosta laittaa yhteystiedot ja nyt on jo perjantai.
Tuntuu että koira on jo piikkinsä saanut kun ei vastata.
Tehkää rikosilmoitus tai ilmoittakaa ainaki poliisille.
Myyjälle annoin kuitenkin oman numeroni.