Taas on lapsi kadonnut . Espoossa 10-vuotias tyttö!
Kommentit (31)
Kovin on tuntomerkit kortilla. Ehkä on ilmoitus tehty aika pian katoamisen jälkeen. Kun ei kuvaakaan ollut.
Lapsilla liian pitkät lomat ja tylsää, kun pitää tällä tavalla etsiä jännitystä elämään? 🙄 😥
160cm ja 10v? OK, aika iso on ikäisekseen. Ehkä toi hiustenväri on epärelevantti tieto,jos on pipo päässä. Tuossa on kyllä lähellä joki, ja motari, eikä toi Vanha turuntiekään mikään ihan vähäliikenteisin ole. Toivottavasti on kunnossa, kamalaa läheisille tuollainen.
Vierailija kirjoitti:
160cm ja 10v? OK, aika iso on ikäisekseen. Ehkä toi hiustenväri on epärelevantti tieto,jos on pipo päässä. Tuossa on kyllä lähellä joki, ja motari, eikä toi Vanha turuntiekään mikään ihan vähäliikenteisin ole. Toivottavasti on kunnossa, kamalaa läheisille tuollainen.
On se relevantti tieto jos bongaisi tytön vaikka jossain mäkkärissä pipotta. Vaatteita voi aina vaihtaa, tai joku voi vaihdattaa.
Lähtenyt Jorvin sairaalalta. Ehkä tuli huonoja uutisia tai ei itse suostunut tutkimuksiin
Jep, jep...eli kun näen tytön, jonka pituus noin 160 cm ja yllään pinkki pipo, tumma takki, urheilulegginsit ja mustapinkit lenkkarit, niin soitan heti hätäkeskukseen. Onneksi vain harvat tytöt ovat 160cm pitkiä ja pitävät yllään pinkkiä pipoa, tummaa takkia, urheilulegginsejä ja mustapinkkejä lenkkareita.
Ihan oikeasti... näillä tiedoilla ollaan todella hukassa. Pitää pystyä antamaan tarkempaa tietoa. Lopettakaa jo tämä hölmöläisten homma tuntiomerkkien osalta ja kertokaan ihan oikeasti, miltä ihminen näyttää.
Voimia vanhemmille ja toivon, että tyttö löytyy terveenä ja kaikin puolin kunnossa.
Ihan riittävästi tuntomerkkejä vaatetuksesta saa.
Pinkki pipo ja mustan pinkit lenkkitossut ovat hyvä vinkki.
Ihan tarkkaan ei kaikkea pitäisikään kertoa, sillä joku hullu voi alkaa seurailla tyttöä, jos näkee että tyttö on vähän eksyksissä tai muuten "kujalla".
Joku voi ilkeyttään tehdä tytölle vaikka mitä.
Vierailija kirjoitti:
Ne edelliset kadonneethan on löytyneet.
Kyllä. Useinhan nämä lapset löytyy pikimmiten ja hyvä niin. Teini-ikäiset saattavat olla pitempään kateissa, mutta poikkeuksetta hekin löytyvät hyvässä kunnossa.
Onkohan sama 10 v tyttö joka oli kadoksissa/karkuteillä 1.12.2020 Espossa.
Oma tyttöni on 10 ja 160 pitkä. Onneksi ihan omassa huoneessaan tällä hetkellä mutta ihan turhaan te pituuteen puututte.
Tytön silmien väriä ei tiedetä? Ei ihon eikä hiusten väriä? Ei tukan pituutta?