Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ovelta ovelle kauppiaat

Vierailija
01.01.2021 |

Tässä juuri selvinneen asian taustat. Isäni 72v todettiin virallisesti muistisairaaksi ja joutui suoraan siltä istumalta laitoshoitoon. Asunut purkukunnossa olevassa omakotitalossaan vuodesta 1986. Viimeisen kahden vuoden aikana on remonttifirmat pumpanneet isäni täydellisesti kuiviin. Remonttivelkaa 70 000 euroa. On asennettu aurinkopaneelijärjestelmä, vedetty valokaapelia tontille, sukitettu viemärit, uusittu ikkunat ja pisteen iin päälle vedetty takapihaan yksi salaojaputki jonka hinnaksi määrätty 23000. Että sillälailla. Ai niin ja onhan asennettu myös hälytinjärjestelmä. Ei ju*****ta ole mitään häpyä näillä remonttifirmoilla. Käytetään sumeilematta hyväkseen muistisairaan tilannetta. Jos havaitsette hiemankin muistisairauteen liittyvää oiretta vanhemmissanne, järjestäkää asiat heti niin ettei vastaavaa pääse teille tapahtumaan. Isäni onnistui pimittämään todellista tilaansa aika pitkään, ja nyt sitten paljastui kuppauksen hinta

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
01.01.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Törkeää!! Miten ihmeessä ivelta ovelle myynti saataisiin kiellettyä lailla. Vanhassa talossa asuvalle nio ovat todellinen riesa.

Vierailija
2/5 |
01.01.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miten talo voi olla purkukuntoinen jos on noin paljon rempattu?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
01.01.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

No ainoa lohtu tässä on, että isäsi lienee varaton ettei mitään perittävää firmoilla. Jäävät niin sanotusti nuolemaan näppejään

Sinulle ei velat kuulu mitenkään.

Vierailija
4/5 |
01.01.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos velkaa on enemmän kuin omaisuuden arvo, luovutte vaan jokainen perinnöstä, niin saavat velkojat sen sieltä täältä vähän rempatun, purkukuntoisen talon riesoikseen.

Vierailija
5/5 |
01.01.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joo. Tämä vanhusten kusettaminen on kuulemma todellista. Toivottavasti karman laki kuittaa tekijöille.