Miten "pääsen yli" siitä etten tullut raskaaksi ekasta yrityskierrosta?
Käytin vielä ovulaatiotestejä, jotenkin tuntuu vaan tosi pahalta..
Kommentit (16)
Onhan se joka kerralla pettymys, vaikka kovasti raskautua haluaisikin. Asiasta on "pakko" päästä yli ja yrittää uudemman kerran. Me olemme miehen kanssa yrittäneet nyt vuoden ja se kirpaisee joka kerran. Lopulta eniten harmittaa, ettei vuosi ole lopulta kamalan pitkä aika..
Tuttuni on yrittänyt kolme vuotta, että siitä vähän perspektiiviä asioihin...
Voi elämä!!! Kysyppä sitten miten pääset yli, kun yritystä on takana 1,5 vuotta! Jessus sentään....
Me yritettiin 1,5 vuotta, minkä jälkeen lääkärit yritti 2,5 vuotta. Mahtaako ap olla provo...
Samalla metodilla kuin pääset yli siitä, että kaupassa ei nyt just ollutkaan sun lempijogurttia. Grow up.
Miten pääsen yli siitä, että kynsilakka vähän suttaantui kosteana? Miten pääsen yli siitä, että shampoo loppui kun olin suihkussa? Miten pääsen yli siitä, että tänään sataa vettä, vaikka meidän piti lähteä mökille? Miten pääsen yli siitä, että mulla on juurikasvu venähtänyt aika pitkäksi? Miten pääsen yli siitä, että lukiossa en saanut yhdestä italian kurssista ysiä? Miten pääsen yli siitä, että joskus aviomiehen kanssa riidellään? Miten pääsen yli siitä, että kissa oksentaa juuri matolle, eikä kymmenen sentin päähän lattialle? Miten pääsen yli siitä, että mulla on kipeä mustelma käsivarressa?
Voi rassukkaa, pitäisköhän sun mennä kriisiterapiaan? -paijaa rassukan ap:n päätä-
Tai vaihtoehtoisesti mitäs jos ottaisit pään pois perseestä, suuntaisit katseen pois omasta navasta ja toteisit että maailmassa on oikeita ongelmia ja ihmisillä ihan todellisia vastoinkäymisiä?
Lisää vaan pökköä pesään niin kyllä se siitä.
Haukut tietenkin omat vanhempasi, koska antoivat sulle niin surkeat geenit.
Nostat katseesi omasta navasta ja mietit onko sulla oikeita ongelmia?
Mä kyllä toivon sydämestäni, että ap tulee pian tiineeks. Ajatelkaa sen miestä, perhettä, ystaviä, sukulaisia. Sääliks käy.
En edes jaksa lukea muita vastauksia. Olet provo. Elokuussa meillä tulee viisi, VIISI helvetin pitkää vuotta yrittämistä. Että se siitä :(
Kaikki ei ole samanlaisia kuin me :) kaksi lasta molemmat yk1 mukaan napattuja!
Et mitenkään.
Tee palvelus koko ihmiskunnalle ja jätä lisääntyminen tuohon.
Paska mikä paska.