Iltalehti hyökkää Sara Sieppiä vastaan: täysin hyödytön bimbo
Kommentit (8)
Iltalehti on myös aina ollut täysin hyödytön.
Jep. Toisaalta jos katsot jutun kirjoittajan valokuvaa ja vertaat Sieppiin, kiinnostus naiseenkin saattaa piillä taustalla. Teoria vain. Jutun lopussa viitataan seuraajamääriin.
Oli niin provosoivaa ja typerää kirjoitusta etten pystynyt edes lukemaan loppuun. Noin ärsyttävää tyyppiä vedellään varmaan turpiin pitkin viikkoa.
Sieppi on siitä parempi kuin kansanedustajat että sillä on joku moraali ja Sieppi ei pyri hankaloittamaan kunnon ihmisten elämää.
Kyllä monet kansanedustajatkin ovat hyödyttömiä. Saavat potentiaalisesti aikaan myös suurta vahinkoa. Joka tapauksessa täysin hyödytön vertaus. Toisaalta Sieppi ansaitsee omat rahansa eikä ole veronmaksajien elätettävänä.
Siis pointtihan oli, että suomalaiset seuraavat mieluummin Sieppiä kuin eduskuntaa. Ja se kyllä ihmetyttää minuakin.
Vierailija kirjoitti:
Siis pointtihan oli, että suomalaiset seuraavat mieluummin Sieppiä kuin eduskuntaa. Ja se kyllä ihmetyttää minuakin.
Instahan on viihdettä. Politiikkaa tarttee seurata sivusilmällä muu uutisointi huomioonottaen
No eipä tuo tietääkseni mitään hyödyllistä olekaan tehnyt.