Penislukko
Miten olette ottaneet parisuhteessa esille, että haluaisitte penislukon lisäksi arkeen?
Kommentit (13)
Kuulostaa hienolta. Pitäs kerätä rohkeutta ja ehdottaa tätä omalle naiselle, mutta pelkään että säikähtää tätä liikaa.
Kannattaa ehdottaa kokeiluna ensialkuun. Esim. leikkinä viikonlopun ajan. Kun nainen sitten ymmärtää, mikä valta avaimenhaltijalla on, saattaa leikki jäädä "päälle". Näin meille kävi jokunen vuosi sitten. Mutta tottahan tuo on, että vaatii aika paljon "munaa" ja itsensä likoon laittamista mieheltä ehdottaa tätä. Kannattaa myös valita sopiva hetki ehdotukselle eikä heittää sitä toiselle päin naamaa kesken arkikiireiden.
Peniksen keskelle voi laittaa munalukon. Vielä parempi jos siihen saa lisättyä sellasen putken niin ei voi nuussia oikeen ollenkaan.
Viikonloppu on liian lyhyt aika ensikertalaisellekin. Vähintään viisi päivää lukossa, että tietää varmasti miltä se tuntuu kun nainen päättää koska saa orgasmin. Tarvii vaan aika dominoivan naisen että ottaa hyödyn tuosta irti. Meillä muutamia kertoja kokeiltu ja yleensä se menee niin että sovitaan lukossa olo aika ja sit vaan odotellaan. Menee se hyöty kun ei kiusotella eikä käskytetä
Neuvokaa kokematonta, millainen lukko olisi paras?
Aloittaisin CB6000 mallilla. Jos olet valmis sijoittamaan hieman enemmän niin Holy Trainer. Mutta tuo CB6000 maksaa satasen ja siinä on paljon sovitusosia. Jos normipeli niin pienempi CB6000s on parempi.
Googlaa Chastity Mansion niin saat paljon käyttäjäkokemuksia eri lukoista.
Meillä on aika on myös aika paljon seksi vähentynyt, koska menee aikaa runkkailuun ja pornoon. Voiskohan tätä käyttää vaikka syynä penislukolle?
Kyllä - puolin ja toisin. Vaikutushan on ihmeellinen juuri oman vaimon seksikkyyden havaitsemiseen. Lukko tai edes sen mahdollisuuden läsnäolo tuo seksuaalista jännitettä arkeen. Puolisoiden kink - ulottuvuudet tulisi nähdä resurssina rakentaa jännitettä eikä ongelmana. Tosin monet naiset ovat ilmeisesti myös jääneet ns. koukkuun. Alun epäröinnin jälkeen oman aviomiehen ’munalukon’ avain riipuksessa varsinkin julkisilla paikoilla ja seksikkäästi pukeutuneena onkin alkanut tuntua voimaannuttavalta ja kiihottavalta. Ja edelleen varsinainen seksi voi olla normaalia tai nainen voi olla alistuvampi. Hän ainoastaan päättää koska seksiä harrastetaan ja koska miehen munalla on lupa seistä. Naiset aika usein muutenkin päättää seksissä, mutta näin siitä tulee hauskempaa. Rohkeasti vaan asia esille, pienillä askeleilla ja naisen orgasmit fokuksessa.
Kannattaa sanoa naiselle, että haluaisin pitää munia lukossa, nainen ei ehkä heti hyötyä huomaa, mutta ajankanssa. Jos vain suostuu avaimen ottamaan itselleen.
Minkäänlaisia ehtoja ei kannata sanella, mitä naisen pitäisi tehdä, nainen ottaa vain avaimen ja jatkaa arkeaan niinkuin ennenkin.
Jos naiselle annetaan tehtäväksi kiusoitella ja käskyttää, moni kiusaantuu ja homma tyssää siihen.
Siveysvyö on jo vuosia kiinnostanut itseäni, olen asiaa paljon googlaillut ja jossain kohtaa vyön tilasinkin. Kokeilin sitä ensin ihan itsekseni, pidin työpäivän ajan tai muina sopivina hetkinä.
Ajatuksena ei itselläni ole ollut jatkuva käyttö, vaan esimerkiksi viikonlopun kestävä leikki, jossa vyö päällä teen niinkuin vaimo sanoo.
Pitkään mietin, mitä tapahtuisi, jos asiasta vaimolle kertoisin. Pitäisikö hän minua ihan hulluna. Yhtenä iltana rohkaisin itseni ja kerroin asiasta, vaimo kyseli muutamia lisäkysymyksiä ja tuumasi, että OK.
Nyt on muutamat kivat leikkikerrat takana ja onneksi rohkaistuin kertomaan asiasta!
Meillä ollut on/off leikki muutamia vuosia mutta nyt vaimo lämmennyt pidempiaikaiselle käytölle. Vaimoni on ns. Passiivinen keyholderi eikä juurikaan kiusoittele tms. Aloite edellä mainitulle on minulla toivottavasti vain toistaiseksi. Olen myös ehdotellut vieraita hänen seikkailuilleen mutta siinä mennään fantasiatasolla ainakin nyt. Liittomme on mielestäni erittäin vakaalla pohjalla ja olisi kiva kokeilla uusia asioita.
Meillä seksi väheni - osittain mieheni porno/masturbaatio oli ongelma. Lupasin miehelleni ottaa vastuun hänen orgasmeistaan, mutta halusin myös täyden kontrollin. Suhteemme parhaita päätöksiä tai oikeastaan pelastus. 6 vuotta myöhemmin edelleen kiinnostava ja molemminpuolisesti ihana seksielämä.