Työntekijälle ei tarvitsisi maksaa Suomessa palkkaa!
Oppilaitoksista ja työkkäristä saa ilmaiseksi harjoittelijoita. Sosiaaliturva antaa tarpeeksi hyvät mahdollisuudet viettää normaalia elämää muutenkin. Työntekijät tekee väärin kun yrittää loisia yrittäjän tuloilla.
Kommentit (3)
Kyllä asia on jämpti että työn ilo on riittävä palkka! Ihmisen pitäisi olla onnellinen että saa kantaa kortensa kekoon ja maksaa veroja. Sekä ihmisen pitäisi olla aidosti onnellinen rikkaiden puolesta koska näillä on asiat niin hyvin! Hop hop nyt heti rakentamaan parempaa huomista hikeä ja verenpainetta säästelemättä! Eikä mutista siellä jonossa!
Lopeta toki koulu ja mene oikeisiin töihin, jos noin jurppii. Ainakin vielä hetki sitten työttömät ja opiskelijat nostivat erilaisia tukia, joten eivät hekään mitään ilmaiseksi tee.
Juurikin näin! Tässä systeemissä myös se kansalaisten ostovoima olisi niin kova, että yrittäjän tilipussi senkun paisuisi.