Rv 9 ja seksin harrastaminen mieheni kanssa ällöttää
En siis kärsi pahoinvoinnista ollenkaan, mutta seksin harrastaminen tällä hetkellä on ällöttävämpiä asioita mitä teidän. Mua ällöttää suuteleminen, imea nyt toisen huulia?!?! Mua ällöttää miehen huohotus ja sen kosketus, kaikki!! Paitsi itse yhdyntä, se tuntuu hyvältä. Eli siis mulle riittäisi pelkkä kylmä akti. Mutta mies haluaa suudella ja hyväillä enkä pysty sanomaan että se ällöttää mua tällä hetkellä tosi paljon.
Milloin tää loppuu?!?! Normaalisti seksi sujuu hyvin ja nautin joka hetkestä, suutelusta ja kaikesta... Huoh. Eilen illalla oli pakko kääntää miehen pää pois kun se yritti suudella minua kun mua ällötti niin paljon.
Kommentit (2)
Omituisia... Kyllähän tervettä naista nut panettaa aina. Itse alkuraskaudessa harrastin seksiä ämpäri kaulassa. Onneksi vain yhdessä raskaudessa niin paha pahoinvointi:) Ainoastaan sektion jälkeen kesti 4 viikkoa ilman seksiä.
Viimeinen kolmannes minulla ja vasta nyt on halut alkaneet hyrräämään entiseen malliin. Ja maha on jo ihan liian tiellä, ainoa järkevä asento on takaapäin.
Edellisessä raskaudessa teki mieli ihan koko raskauden ajan ja seksin harrastaminen oli kivaa ajankulua. Tässä raskaudessa ei ole tehnyt mieli ollenkaan, ajatus seksistä on ällöttäny, saatika lähentelyt. Olen asiasta miehelle sanonut kyllä suoraan, että ei tee mieli ja en saa itseäni edes sellaiseen mielentilaan vaikka kuinka yritän. Hän on ymmärtänyt. En tiedä onko sillä merkitystä että nyt odotetaan eriä sukupuolta kuin edellisessä raskaudessa. Nyt tosiaan olen itsekin jo tehnyt aloitteita ja seksiä tekee mieli joka päivä.
Hyvä parisuhde kyllä kestää kuivemankin kauden kunhan siitä ja sen syystä puhutaan.