Mustasukkainen vai ei? Apua!
Minua vaivaa eräs asia.
Viimeksi, kun pääsimme mieheni kanssa viettämään kunnolla kahdenkeskistä iltaa viinin kera, ystävättäreni sattui piipahtamaan kylään. Hänellä oli masentunut ja yksinäinen olo, niinpä annoin hänen jäädä luoksemme. Lipitimme kaikki kolme yhdessä viiniä ja tunnelma alkoi olla todella leppoisa, juttelimme ja halailimme toisiamme. Sitten kuitenkin yritin estää miestä avaamasta uutta viinipulloa, ja meille tuli kunnon kinaa asiasta - en olisi halunnut vetää överikännejä. Lopulta tilanne meni siihen että minä mökötin ja ystäväni ja mieheni joivat pullon keskenään - mieheni oli todella kännissä. Mies roikkui ystävässäni entistä enemmän kiinni, makasi sohvalla tämän vieressä ja halaili jne. Lähdin käymään vessassa ja kun palasin, mies motkotti että olivat juuri saaneet kivat syvälliset keskustelut käyntiin ja pilasin ne (olin kuullut vessaan miehen valittavan minusta jotain). Mies halaili edelleen ystävääni ja liu'utti kättänsä tämän kehoa pitkin, josta suutahdin. Mies on joskus aiemmin kännissä suudellut toista naista, ja pahat muistot tulivat mieleeni. Ystäväni yritti patistaa miestä minun luokseni. Lopulta sain hänet nukkumaan känniänsä pois, ja aamulla kun ilmaisin suruni tästä läheisen näköisestä halailusta, mies kielsi kaiken ja syytti minua tiukkapipoksi, "eikö ystäviä saa halailla". Saa tottakai, mutta rajansa kaikella. Jos itse halailisin miespuolista ystävääni tuollalailla ja liu'uttelisin kättä hänen kroppaansa pitkin, mies hermostuisi todenteolla!
Annoin asian kuitenkin olla ja nyt mieheni on ollut reissussa ja palaamassa kotiin. Päätimme viettää tällä kertaa oikeasti mukavan illan ihan kahdestaan pienessä maistissa. Mies hankki juomat jo reissultaan. Nyt ilmoitti, että oli "varmuuden vuoksi" hankkinut vähän ekstraa, jos tämä ystäväni sattuisi tulemaan mukaan. Asiasta oli siis vartavasten sovittu, että kerrankin vietetään ilta kahdestaan, eikä varsinkaan tämän ystävän kanssa koska mies tietää että viime illasta jäi paha maku suuhun.
Olenko vain typerä, kun minua alkoi hermostuttaa ja ahdistaa tämä asia? Pelottaa, että miestä kiinnostaa tämä nainen... Mitä tekisitte?
Jätä se sika!!!!!!!!