nuoret: mitä teette vappun ja missä olette?
Itse avaan pullon ja lähden kiertelemään Helsinkiä ja ehkä valokuvaamaan.
Kommentit (20)
Sidukkaa, tupakkia ja toivottavasti seksiäkin... ;)
N16
N19,menen vanhemmilleni grillaamaan :) paikalle tulee ystäväni,sillä äitini kutsui minut myös sekä siskoni ja kälyni. :)
[quote author="Vierailija" time="29.04.2014 klo 13:38"]
Pyörin puistossa kännipäissäni muiden opiskelijanrenttujen kanssa. Loppuilta vie mihin vie.
[/quote]
tuskin tarkenee :) ja saatte sateet päällenne
[quote author="Vierailija" time="29.04.2014 klo 14:16"]Vietän vapun yksin. :( Ja oon 20 v.
[/quote]
Samoin!
T: No-life 25. :/
Milloin se vappu on? Onko se perjantaina?
-Mies 29v-
En taida enää olla niin nuori, mutta tarkotuksena olisi syödä avokin kanssa hyvin ja täyttää ristikoita. Ikää 20.
[quote author="Vierailija" time="29.04.2014 klo 13:28"]
Mikä laksetaan nuoreksi?
[/quote]
Varmaan about 15-25? Itse ainakin ajattelin näin. Ap
Pyörin puistossa kännipäissäni muiden opiskelijanrenttujen kanssa. Loppuilta vie mihin vie.
Olen kotona, laittelen ruokaa, käyn lenkillä, siivoilen parvekkeen kesäkuntoon, pesen muutaman koneellisen pyykkiä.. Illalla mahdollisesti lasi viiniä jos tekee mieli :) huomenna olen töissä 16 ja perjantaina taas 8 sorvin ääreen.
Tupa tulee täyteen kavereita, grillaillaan ja juuaan alkomaholia :)
Ekaks mennää mikken, jansun, joonan, missen ja millinkaa kertsiin vetää skumpat ja sidukat. Sit lähetää keskustaan juhlii.
oon 22v ja omasta mielesta nuori. Huome aamul tentti, sit himaa laittaa haalarit päälle. Siitä keskustaa juomaa vappuboolia jonka jälkeen kaverin luo grillaa. Illalla opiskelija bileet. Vappu päivän ohjelma ei vielä tiedossa.
Käyn kattoo Mantan lakituksen ystävän kanssa ja sit juhlitaa läpi yö ^^
Olen 20v, mennään avokin kanssa anopille istuskelee ja syömään ja juomaan, grillataan jne. Namm
Vietän vapun yksin. :( Ja oon 20 v.
Juon simaa, paljon. Alkoholi ei ole koskaan kiinnostanut minua. Mutjuu, simaa meinasin juoda ja ehkä painun jätkän kanssa pariksi tunniksi puistoihin kahtoo meininkiä, sieltä sit kämpille ja katotaan kait joku leffa :) t. 16-vuotias neiti.
Kotona rentoutuen. Munkkeja syön ja juon ehkä pari. Puistossa ryyppääminen ei kiinnosta.
[quote author="Vierailija" time="29.04.2014 klo 14:58"][quote author="Vierailija" time="29.04.2014 klo 14:16"]Vietän vapun yksin. :( Ja oon 20 v.
[/quote]
Samoin!
T: No-life 25. :/
[/quote]
Samoin... 26 v.
Onneksi lähes poikkeusvuosi mutta kurjaa silti... Yritän elää kuin olisi mikä tahansa arkipäivä ja ohittaa koko vapun tänäkin vuonna...