Supermarjo ja lapset pelkäävät henkensä edestä: perhetuttu uhkaa tappaa!
Marjo Niittyviita, 39, pelastaa muiden perheitä Pelasta perheemme, Supermarjo -ohjelmassa mutta pelkää koko ajan oman ja perheenjäsentensä hengen puolesta.
Marjo on tv-persoonana saanut tappouhkauksia ennenkin, sillä hänen lapsille suunnittelemansa missikisat herättivät rajuja tunteita:
LUE LISÄÄ: Supermarjo jäi pitkälle sairauslomalle – syynä tappouhkaukset
TAUSTAA: Uhkauksia saanut Supermarjo: Pakenemme Kyprokselle
Tänään ilmestynyt Seiska paljastaa, että tappouhkaukset eivät kohdistu enää vain Marjoon vaan myös perheen kouluikäisiin tyttäriin Saraan, 12, ja Rosaan, 9. Rosa on uhattu myös kidnapata.
Poliisi vahvistaa, että Niittyviitoihin kohdistuneita uhkauksia tutkitaan.
TUOREESSA SEISKASSA:
Marjon erikoishaastattelu ja kuinka pelottavan helposti uhkailija uiskenteli vakoilemaan Niittyviitojen elämää!
Kommentit (23)
Minusta Marjo vaikuttaa ihan kivalta. Noita perheitäkin kun menee tapaamaan, niin juttelee niille tosi ystävällisesti. Paljon kivemman kuvan tuon ohjelman perusteella olen Marjosta saanut kun sen aiemman (Marjo ja Supertytöt?).
Ulkonäköön puuttuminen ärsyttää todenteolla. Kaunis hän on edelleen. Liian laiha kyllä, mutta muuten en tykkää kun täällä arvostellaan hampaita ja kaikkea muutakin. Tuli ihan paha mieli koko ketjusta.
Pientä' lähdekritiikkiä, pliis! Seiska ei ehkä ole ihan objektiivisin ja luotettavin tietolähde. Marjo perheineen on voinut hyvinkin saada uhkauksia, mutta mikä jutussa on totta ja mikä toimittajien "toimittamaa", siis paisuttelua juoru- ja iltapäiväkehtien tyyliin.
Jokainenhan muistaa iltapäivälehtien jutut siitä, kuinka joku julkimo taistelee rankkaa sairautta vastaan. Ja mikäkö on tuo rankka sairaus? Juu, kunnon räkätauti, ei sen kummempaa. Mutta juuri noilla paisutetuilla jutuilla nämä bulevardilehdet tekevät kovaa tiliä. Aina on hyväuskoisia av-mammoja ja muita samanlaisia, jotka uskovat ja ostavat, elleivät peräti tilaa noita lehtiä. Huh!
Jos itse olisin julkkis ja herättäisin joissakin ihmisissä sellaista ärsytystä, että uhkailu alkaisi kohdistua perheeseeni, niin vetäytyisin julkisuudesta. Koskaan ei tiedä, kuka hullu on tosissaan noissa tappouhkauksissa, niin en vaan ottaisi enää yhtäkään riskiä perheeni turvallisuuden kustannuksella.
Super-hönö ja se sen mies, mikä tyttöilevä nyhvelö.
[quote author="Vierailija" time="26.04.2014 klo 09:43"]
Onko hän 39-vuotias? :-O
[/quote]
Taitaa olla, vaikka ulkonäöltään onkin lähemmäs 70v. Karsee akka.
Jotenkin tuntuu, että kaikilla näillä kohuilla peitellään sitä, että yrityksellä menee todella huonosti (eli niiden lahtelaisten tanssiryhmien myynniillä ei yksinkertaisesti tule toimeen).
Tyttären syyttäminen tilanteesta on törkeää ja ajattelematonta.
Jos tyttäriin kohdistuu tappouhkauksia, miksi heidät tuodaan kuvattavaksi Seiskaan? Eikö jotenkin luontaisempi reaktio olisi suojella kaikin tavoin?
Samaa tässä ihmettelen. Super-Marjo on kerrassaan nolo ja kaikenlisäksi ajattelematon tai kykenemätön ajatteluun.
Jos omia lapsiani uhattaisiin en menisi kotisohvalle ja kuvauttaisi heitä ja itseäni laittaisi juttua lehtiin. Muutkin kuin se yksi uhkailija saattaisivat innostua.
Sosiaalitoimen olisi syytä puuttua tuon äidin toimiin, jonkun olisi suojeltava lapsia.
[quote author="Vierailija" time="26.04.2014 klo 10:35"]
Jos tyttäriin kohdistuu tappouhkauksia, miksi heidät tuodaan kuvattavaksi Seiskaan? Eikö jotenkin luontaisempi reaktio olisi suojella kaikin tavoin?
[/quote]
Hänen oma elämänsä on täyttä kaaosta. Millä ihmeen perusteella hänen on katsottu pystyvän neuvomaan muita siinä Pelasta perheeni -ohjelmassa? Marjohan syö aamiaiseksi suklaata ja pullaa ja lämmittää eineksiä ruoaksi.
Sopisi nimeksi luuseri marjo. Muutenkin julkkiksista kaikkein rumin. Hymy on kuin risukasa.
Voin vannoa, että nuo tytöt muuttaa mahdollisimman kauas tuosta superäidistä heti 18 täytettyään.
Minustakin Marjossa on jotain hyvin epätervettä. Vaikuttaa melkoiselta tyrannilta, ja on jotenkin aivan luurangon näköinen.
Tappouhkaukset ovat kuitenkin aika järkyttävä juttu.
Kyllä Suomessakin hulluja on, ajatelkaa vaikka sitä Esa Saarisen puukotusta. Esa on sentään hyvin rakastettu persoona ja silti kävi niin kuin kävi. Löytyi yksi hullu.
Onko tuo Kyproksen matka muuten juorulehden sponssaama?
Jos pakenisit Suomesta tappouhkauksien takia, miksi ihmeessä kertoisit kaikille maan johon pakenet??? Vähänkään älyä omaava ei kertoisi pakenemismaata, jos uhka olisi todellinen.
[quote author="Vierailija" time="26.04.2014 klo 14:43"]
Jos pakenisit Suomesta tappouhkauksien takia, miksi ihmeessä kertoisit kaikille maan johon pakenet??? Vähänkään älyä omaava ei kertoisi pakenemismaata, jos uhka olisi todellinen.
[/quote]
Tuohan suorastaan kutsu, tule ja tapa tässä me nyt ollaan.
Lisäksi kuva jossa odotetaan kotisohvalla uhmakkaana.
Juttu tehty kesällä 2012 joten ei ihan aktuelli uhka enää.
Tyhmä tyrkky, joka yrittää olla julkisuudessa keinolla millä hyvänsä.
[quote author="Vierailija" time="26.04.2014 klo 16:03"]
Juttu tehty kesällä 2012 joten ei ihan aktuelli uhka enää.
[/quote]
Kyllä parin viikon takaisessa Seiskassa (lehdessä) oli kahden sivun aukeama, Marjo omalla suullaan ja naamallaan kertoi, että uhkailut edelleen jatkuvat!
Yles