Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Hupakkonaiset tunnistaa jo heti ulkonäöltä

Vierailija
24.04.2014 |

LIV Uuden Leedsin yliopiston tutkimuksen mukaan naisen vartalosta voi päätellä, kuinka vilkasta hänen seksielämänsä on.
Asiasta uutisoi The Telegraph. Sen mukaan leveälanteisilla naisilla on muita enemmän seksikumppaneita ja todennäköisemmin yhden illan juttuja.

Tutkijat arvelevat, että syy on siinä, että "synnyttäjän lantioilla" varustetut naiset pelkäävät automaattisesti tulevaa raskautta ja synnytystä muita vähemmän, jonka vuoksi heillä on useampia kumppaneita. Maaginen lantionleveys on 36 senttiä, joka on mitattu lantioluusta lantioluuhun. Sen ylittävät ovat tutkimuksen mukaan muita aktiivisempia.

Tutkimukseen osallistui 148 18-26-vuotiasta naista, joilla kaikilla oli ollut vähintään yksi aiempi seksikumppani. He täyttivät kyselyn, jossa kertoivat tutkijoille muun muassa aiemmasta seksuaalihistoriastaan, koska ovat menettäneet neitsyytensä, seksikumppanien määrän ja tietoa tärkeistä seksisuhteistaan. Naiset menettivät neitsyytensä keskimäärin 16-vuotiaina.

Tutkimus julkaistiin ensimmäisen kerran Archives of Sexual Behavior -lehdessä.

http://www.iltasanomat.fi/seksi-parisuhde/art-1288681127270.html

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
24.04.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nää on näitä. Olen niin kyllästynyt tällaisiin tutkimuksiin. Samaa sarjaa kuin se, että mies haluaa naisen, jolla on kapea vyötärö ja leveä lantio, koska se kertoo hedelmällisyydestä. Ja että kauneudentajukin olisi alisteinen evoluution katseelle... En usko ollenkaan. Mielestäni ihminen pitää kaikesta kauniista ihan muista syistä kuin lisääntymismielessä.

Vierailija
2/3 |
24.04.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mua kyllästyttää tää naisen seksuaalisuuden tämän puolen tutkiminen. Jos käytettäisi enemmän aikaa oikeasti sen tutkimiseen miten nainen kokee seksuaalisuutensa ja seksin, ja vähemmän siihen mikä miehille on naisessa tärkeää, voitaisiin jo puhua jonkunlaisesta sukupuolisesta tasa-arvosta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
24.04.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ai niinku sellaisilla kun Pekka Puupään Justiina?

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän seitsemän viisi