Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Jumbon lähellä puisto
20.04.2014 |
Moi. Olemme menossa Flamingoon yöksi tänään ja kun kaupat kiinni niin jos menisi lasten kanssa puistoon. Onko siinä lähellä kivaa puistoa?
Kommentit (3)
Kävelkää Flamingon edessä olevasta risteyksestä Tammiston suuntaan, on kyltti ja kävelytie ihan. Kävelytie menee asuinalueen läpi ja tulee pikkuhotellin viereen. Ylittäkää autotie korotehidasteen kohdalla ja kääntykää oikealle kävelytielle. Kulkekaa mäki alas, näette kivipylväät joiden välissä on hiekkakävelytie. Kävelytie vie suoraan leikkipuistoon, jossa on kuvattu Risto Räppääjä. Olette Kartanonkoskella, joka on nähtävyys ihan sellaisenaan.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Kiitos! Toi Risto Räppääjä puisto kuulostaa kivalta!
Alue: Aihe vapaa
Kaipa siitä läheltä löytyy jotain, mutta vähän iästä riippuen, Espoon Angry Birds puisto voisi olla nassikoille hauska paikka. Vaatii käytännössä autolla menon, mutta uskoisin olevan vaivan arvoinen.