Mielestäni tuet voisi sitten poistaa sitten noilta jotka eivät suostu ottamaan koronarokotetta.
Verojakin voisi nostaa jos joku noista sattumoisin olisikin töissä.
Kommentit (11)
Tuet myös pois kaikilta, jotka ei käytä maskia? Entä kun rokotetta ei riitä kaikille, keneltä otetaan siis tuet pois?
Tiedetään, tiedetään, sinua pelottaa. Mene nukkumaan välillä, huomenna on taas uusi päivä.
Vierailija kirjoitti:
Sama kaikille niille, jotka eivät anna rokottaa lastaan yhtä tappavaa tuberkuloosia vastaan.
Vähän off topic höpynpölyn aiheesta, mutta BCG-rokotukset eivät ole vuosiin kuuluneet systemaattisesti kaikille rokotusohjelmassa.
Ja niiltä joita ei ole rokotettu vesirokkoa vastaan. Sekin tauti tapaa pääsääntöisesti vanhoja ihmisiä.
Mielestäni etätyöläisten veroja on nostettava
Minä tässä myös hoitajana odottelen siirtoa toisiin tehtäviin pois potilastyöstä, kun influenssarokotteet on loppu. Sillähän ne uhkailee jos sitä ei pakotettuna ota. Voi kun nyt toteuttaisivat sen, lopputuloshan on nyt rokottamattomana sama.
Otetaan tuet pois myös niiltä ketkä hamstraa vessapaperia!
Ja jokaisen ikäihmisen hoitomaksuja on nostettava, ilmaisvaipat ja hoitotarvikkeet pois, päivätoiminta seis jne. Ne maksaa joiden takia tässä tilanteessa ollaan.
Jokaiselta, joka äänesti EU:n puolesta ja on matkustellut ulkomailla, tuet pois ja velkaa vielä päälle. Rajat kiinni ei taudit leviä.
Vierailija kirjoitti:
Sama kaikille niille, jotka eivät anna rokottaa lastaan yhtä tappavaa tuberkuloosia vastaan.
Niin että potkitaan lisää siitä maassa olevaa. Meinaan se lapsi tukien poistosta kärsii eniten.
Sama kaikille niille, jotka eivät anna rokottaa lastaan yhtä tappavaa tuberkuloosia vastaan.