Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Katainen ilmoittaa tänä iltana Suomen liittyvän Venäjään?

Vierailija
05.04.2014 |

Suomen hallituksessa paljastuu asioita, jotka aiheuttavat suuren hämmingin maassa. Kaksi miesministeriä ja yksi naisministeri ovat tehneet salaisen sopimuksen ja tuo sopimus aikaansaa maahan jopa mielenosoituksia ja levottomuutta. Maahan julistetaan poikkeustila. Myöhemmin torstaina tähän samaan asiaan saatiin lisää selvennystä. Nuo ministerit ovat saaneet ja tehneet päätöksen pimeyden aikaansaamana ja pimeyden henki on vaikuttanut asiaan.

Torstaina rukouskokouksessa 29.1.2009 Jumala antoi pastorin kautta myös kuvan, joka oli Latvian ja Liettuan rajalta n. 30 km. Asiaan liittyy jotain sotilaallista, koska kuvassa oli kolme panssarivaunua. Alkuun uutisointi tapahtuu ainoastaan Venäjällä ja hiukan myöhemmin myös muualla. (Liittyykö tapahtuma Venäjällä esiintyviin mielenosoituksiin? Putin on syntyjään ilmeisesti tuolta alueelta.) Tämä tapahtuma aktivoi myös tapahtumat, jotka nopeuttavat pimeyden lisääntymistä. Pimeyden verho oli jo Pietarin yllä.

Lisäksi Suomen hallituksessa tapahtuvaan sekaannukseen ja hämminkiin tuli lisää valaistusta. Sopimus jonka kaksi miesministeriä ja yksi naisministeri ovat tehneet, päätöksen alkulähde on pimeydestä ja syvyydestä. (Vanhanen on teosofi ja Katainen vapaamuurari?) Tulee suuri hämminki Suomeen. Päättäjät antavat ristiriitaisia määräyksiä ja ohjeita ja välillä ei tiedetä kuka maata johtaa. Tänään tuleva määräys kumotaan huomenna ja maassa on poikkeustila.

http://www.kolumbus.fi/jouko.piho/sivu10.htm

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
05.04.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Niin jotain tosi pirullista on paljastumassa täällä..vapaamuurareita..on Katainen ja monet muut Suomessa kylläkiin. Tää on just salaliittoteoria hyvin mahdollista..he junailevat itselleen raha ja me tässä...:( Lybian sodan jälkeen Gaddafin tililla oli 360 Mlr dollareita-ölyn myynistä..kun hänet tapettiin niin USA palauttii Lybialle 10 Mlr dollareita-jälleenrakentamiseen...missä ne 350 USA dollarien loput..eli onks USA ominut itselleen kaikki Lybian rahat mitkä ne on ölystä jenkkilta saanet. Kyllä sitten Lybian sota kannattii,mut tosissaan missä on niin suuri summa on??? Ei varmaan lybialaiset ovat syypää Gaddafi ressukka touhuista..sodan jälkeen olisi tarvineet ehkä enemmään kun 10 Mlr dollareita-öljy oli kuitenkiin Lybian.

Vierailija
2/5 |
05.04.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siis mitä hel... Nyt on joku mama pahasti lääkkeiden tarpeessa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
05.04.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

"Tulee suuri hämminki Suomeen. Päättäjät antavat ristiriitaisia määräyksiä ja ohjeita ja välillä ei tiedetä kuka maata johtaa."

 

Siis tämähän on ollut tilanne jo monta vuotta!

Vierailija
4/5 |
05.04.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Omasta eurovaaliehdokkuudestaan se ilmoittaa, ja luonnollisesti jättävänsä pääministerin pallin jos paikka natsaa. Olisi koko kansakunnan onni se.

Vierailija
5/5 |
05.04.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kun tuo ilmoitus koskee Kokoomusta puolueena, on Venäjään liittyminen aika iso suunnan muutos. Saneluun kaikki hallituksessa renkinä jatkavat ovat tainneet tottua, mutta kun vielä hetki sitten Katainenkin taisi ensimmäistä kertaa puhua vahvasti Natoon liittymisestä.

 

Kertoo varmaan samalla, että muut voivat jatkaa hallituksessa, jos kykenevät kantamaan vastuun ja tekemään kipeitäkin päätöksiä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kahdeksan kaksi