Voi apua. Olen ollut hiukan huolimaton pillereiden otossa ja
nyt tuntuu, että olen raskaana. Mitä ihmettä teen? En uskalla miehelle kertoa ikinä.
Kommentit (15)
Ei sitten auta muuta kuin unohtaa asia.
no turha itkeä jos et edes testiä tee!
[quote author="Vierailija" time="31.03.2014 klo 08:09"]
nyt tuntuu, että olen raskaana. Mitä ihmettä teen? En uskalla miehelle kertoa ikinä.
[/quote]Onnittelut. Mulla oli samanlainen tilanne mutta minä tyttö kerroin ja mies ei ihastunut koko asiaan. Alkoi mököttämään muutaman päivän. Minä ajattelin että mökötä sinä mutta en alistu tahtoosi että minun täytyisi tapatuttaa tulevA lapsi. Hän ajanoloon hyväksyi.
No jos olet raskaana niin pidät lapsen etkä abortoi. Olisi moraalitonta tappaa heti alkuunsa.
Odotan huomiseen, ja teen testin, jos ei menkat ala sitä ennen. Toivottavasti alkaa. ap
Noin kävi minullekin, hieman huolimattomasti välillä unohtui illalla ja otin vasta aamulla. Tuota tapahtui 6 vuotta silloin tällöin, kunnes vahinko sattui. Eipä sitä tyhmänä osannut edes pelätä, kun oli niin monta kertaa paniikki iskenyt myöhästyneestä pillereiden otosta ilman seuraamuksia.
Ihan hyvin meni kuitenkin loppujen lopuksi ja lapsi on rakas. :)
En voi ymmärtää sitä, että jos raskaus olisi noin kauhea ajatus, niin silti ei huolehdita ehkäisystä! Kuinka tyhmä voi ihminen olla.
Mä mietin jostain syystä nyt vaan miehen reaktiota, jos olen raskaana. Syyttelen itseäni, kun en ole huolehtinut kunnolla ehkäisystä.
Menkat on vasta päivän myöhässä. Mutta olo on outo. ap
Olisit jörnimättä niin ei haittaisi pillereiden unohtelu.
No jos on vasta päivän myöhässä, niin ehkä selviät säikähdyksellä. Ja nyt korjaat sen unohtelutavan pois.
Todellakin otan ne pillerit jatkossa säännöllisesti, jos tästä nyt selvitään säikähdyksellä. Mulla on vaan niin etova olo. Ja tissit kipeenä. ap
hommaa kierukka jos se pillereiden syönti on niin vaikeaa
No tee nyt testi eka.