"Ei tullut mieleen, että ihmiset alkaisivat keskellä yötä parveilla siinä mielessä, että siellä olisi, niin kuin poliisi on raportoinut, humalaisia riekkumassa."
Yhtä naurettavaa olisi sanoa ettei tullut mieleenkään että teinit juovat kotibileissä siideriä. Mistä näitä typeryksiä riittää.
Kommentit (8)
MARA ja ravintolathan tässä saisivat hävetä. Näinkö se vastuullisuus toteutuu? Rajoituksia vastaan itketään, mutta tämä on todellisuus, parempi pistää varmaan sitten kokonaan kiinni yökerhot yms.
Vierailija kirjoitti:
MARA ja ravintolathan tässä saisivat hävetä. Näinkö se vastuullisuus toteutuu? Rajoituksia vastaan itketään, mutta tämä on todellisuus, parempi pistää varmaan sitten kokonaan kiinni yökerhot yms.
Haluat siis koko alan ja sen yrittäjien joutuvan konkurssiin? Ala on muutenkin huonokatteinen ja vuokramenot järkyttäviä.
Minäkin luulin että känniääliöt keskustelevat aamuyön tunnit sivistyneesti kahvikupin äärellä.
Minun piti mennä ykkösolutkahvilaan, kun olisin halunnut löytää hyvän alkoholittomia/ vähäalkoholisen oluen käyttöön...mutta nukahdin sitä ennen. Olisi pitänyt käydä.
Mutta, järjetön rajoite, jolla ei saavuta muuta kuin kaaosta. Mites sekaisin päättäjät olivat, että arvelivat ettei porukka olisi päissään? Jo rajoitus, että anniskelu loppuu klo 22 mutta istua saa tunnin, tarkoittaa joillekin sitä, että tilataan pöytä täyteen. Se jälkeen muuta juomaa ulkona ja eikun takaisin.
Vai arvelko he, että ihmiset ei menisi baareihin, jos sieltä ei saa alkoholillista juomaa?
Päättäjät ovat vieraantuneet kansalaisten arjesta.