Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miten erosta selviää kun rakastaa vielä

Vierailija
20.03.2014 |

Mulla on tilanne että olen miettinyt eroa jo kauan koska en ole onnellinen tässä suhteessa. En saa mieheltä läheisyyttä, tuntuu kuin olisin pelkkä kotiorja hänelle tai sijais äiti.. Rakastan miestä kuitenkin paljon, enhän muuten tässä enää olisikaan. Aina olen ajatellut että ehkä jokupäivä hän vielä muuttuu mutta ei se ihan oikeasti taida muuttua. Mies on tyytyväinen eikä hänellä olisi tarvetta  erota.

 

Miten siis selviän kun joudun itse päättämään suhteen ihmiseen jota rakastan, joudun jättämään yhteisen kotimme ja olemaan aivan yksin.. En ole tällä hetkellä töissä ja ajatus siitä että istun yksin pienessä vuokrayksiössä miettimässä päivätpitkät sitä kuinka toista kaipaan tuntuu kamalalta. En kuitenkaan tule ikinä olemaan onnellinen nykyisessä suhteessanikaan.

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
20.03.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos koittaisit ajatella rakkautta vain tunteena. Se on tunne siinä missä inhosi naapurin kyylääjämummoa kohtaan, ja menee varmasti ohi. Ja osa tuosta rakkaudestakin on pelkkää kiintymystä ja välittämistä, joka ei häviä hetkessä/koskaan, mutta sen kanssa pystyy kyllä elämään. Se on rankkaa, mutta kannattaa.

Vierailija
2/6 |
20.03.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

te ra pi aan !

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
20.03.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Samaa minäkin mietin..  Tosin mies jätti, ja nyt soutaa ja huopaa niin, että sydämeen sattuu...

Vierailija
4/6 |
20.03.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mitä järkeä ap:n on erota, ei jummarra. Jos tarpeeksi tyytymätön olisi, ehkä se rakkaus loppuisi?

Vierailija
5/6 |
20.03.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="20.03.2014 klo 22:55"]Mitä järkeä ap:n on erota, ei jummarra. Jos tarpeeksi tyytymätön olisi, ehkä se rakkaus loppuisi?

[/quote]

Joo samaa mieltä, ei kannata erota

Vierailija
6/6 |
20.03.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oletko varma, että rakastat?, vai oletko vain läheisriippuvainen? Selviät vain sillä, että käyt läpi eron, tuskineen kaikkineen, tietämällä mitä haluat.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kahdeksan neljä