Auttaako syylävoiteet kondyloomaan, ilman reseptiä..
Minulla on kondylooma ja syylät ovat pysyneet monta vuotta poissa. Nyt niitä taas on ja en haluaisi mennä lääkäriin sen vuoksi. Voiko ulkoisiin syyliin kokeilla ilman reseptiä saatavaa syylävoidetta?
Kommentit (9)
Mene ihan suosiolla lääkäriin, hetken se vain nolottaa.
Kannattaa käydä ihan ammattilaisella. Jos kondyloomasi siirtyisi esim kohdunkaulaankin, niin ethän sitä itse näkisikään. Jo kohonneen gynekologisen syövän riskin vuosikin säännöllisiin gyenekologin tutkimuksiin, irtosolunäytteisiin ja ehkä koepalakin muutosalueelta? Selvittämään, tarvitseeko noita syyliä polttaa, jäädyttää, leikata tms etteivät kehittyisi syöväksi. Ei ainakaan levinneeksi syöväksi. Voithan kysyä, että jos olisi kotihoitoonkin jotain sopivaa ainetta.
minä en kehdannut mennä lääkäriin näyttämään. Laitoin Verruxin-geeliä niiden kondylooma-syylien päälle ja siten lähtivät pois. Käyn papa-tutkimuksissa, joten siellä se kohdunkaulasyöpätilanne katsotaan - toistaiseksi ei ole löydöksiä.
en sano, että toimin fiksusti.. kyllä se penteleesti kirpaisi kun sitä geeliä laitoin sille kondylooma-syyläalueelle.......
Voit ostaa reseptilääkkeet ilman ennalta reseptiä et heidän online-kuuleminen tämä apteekki on lisensoitu Britannian hallitus http://www.europetablets.com
Älkää missään nimessä tilatko netistä tämmöstä mikä väittää olevan brittien hallituksen hyväksymä. Täysin rotanmyrkkyä tai jotain epäämäirästä saattaa jostain aasiasta tullut paketti sisältää. Lienee kaikille jo selvääkin tämä mutta ettei vaan joku mene vahingossa ajattelemattomuuttaan tilaamaan.
Mä joskus hoidin kondylooman etikalla, pitää vaa varoa ettei syövytä limakalvoja. Tehoaa hyvin, mutta turvallisempaa antaa lääkärin hoitaa. Ei uusinut koskaan ja papa-näytteet aina ollut puhtaat.
Kondylooman hoidosta - https://tonzes.com/kondylooma.htm Hyvä tuote. Toimii nopeasti ja tehokkaasti. Kuten ensimmäinen kommentoija jo totesi, Aldaraa siis kuuluu levittää vain syylien päälle, ei koko ihoalueelle. Jos sitä levittää koko alueelle, voi se tosiaan aiheuttaa melkoista polttelua.
Älä ihmeessä. Kondylooma on ihan eri asia kuin tavallinen syylä. Sitähän sa tarkoitit.