Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mikä ihmisiä oikein vaivaa? Järjenjättiläiset taas vauhdissa..

Vierailija
17.11.2020 |

Taas tänään jatkuvasti ja kovaa yskivä ja niiskuttava lapsi oli isossa lapsiryhmässä mukana. Kyseessä vapaaehtoinen harrastus, josta pois jääminen kerran tai vaikka kolme ei muuta lapsen tilannetta harrastuksessa miksikään. Vetäjät itsekin nuoria, joten ilmeisesti ei uskalleta sitten kotiin laittaa tai vanhemmille soittaa. Sitten kun muut saa tuolta taudin, vaikka olis tavan flunssa, niin kaikki korona-testiin ja vanhemmat töistä pois jne.
En ymmärrä miten ihmiset ovat noin itsekkäitä ja typeriä!

Sama juttu erilaisissa julkisissa tiloissa, siellä niistetään ja yskitään ihan täysiä, vaikka tälläkin paikkakunnalla just ollut isoja joukkoaltistumisia koronalle.
Voisko joku selittää miksi toimii näin, jos täällä joku tällainen piittaamaton on? Ja luulisi olevan, kun näitä tällaisessa keskikokoisessa kaupungissa tuntuu joka kulmalle riittävän.

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kolme kolme