Mikä Osuuspankkia oikein vaivaa,
taas ei pääse palveluihin?! Moneskohan kerta tänä vuonna ja kuitenkin kokoajan päivittelevät palvelujaan jne niin luulisi toimivan!
Kommentit (5)
Nyt alkoi sitten tehdä mieli palveluihin.
Sisäpiirin tietojen mukaan kilpailuttivat ja vaihtoivat IT- palvelunsa monivuotiselta palvelujensa tuottajalta toiseen halpis firmaan ja siitä me asiakkaat saamme nyt nauttia kun toiminta pätkii.
Tässäkin OP:n IT-palveluiden tuottajan muutoksessa näytti tuo vanha sanonta pitävän taas paikkansa. Hyvää ei saa halvalla.
Muutoinkin Osuuspankin ei ole enää aikoihin ollut se hyvän ykkösluokan pankkipalvelun pankki, johon minäkin aikoinaan kaikki pankkiasiani siirsin. Jos ne eivät ala skarppaamaan, taitaa olla pankin vaihto kohta edessä.
Hyvä että päivittävät systeemejä.
Haluatko että hommat hoidettaisiin kuin vastaamossa eikä mitään ikinä päivitettäisi tai korjattaisi?
Jep! Mulla näkyy pivossa katevaraus kauppareissusta, mutta verkkopankissa ei näy katevarausta. Sekaisin on.