Miksi Ranta-ahon vanhemmat ei tee loppua tuolle ökyilylle?
Poika jo odottaa linnareissua, mutta rahahanat vaan virtaa ja varmaan saa taas Ferrarin, kun vapautuu vankilasta. Päihdekuntoutukseen menosta tuli yksi ökyasuntojen. Oikein lentokoneessa istuin LV lauluille. Missä maailmassa he oikein elävät?
Kommentit (17)
Siis mitä . Eihän hän mikään lapsi ole. Aikuisella oma elämä.
Varmaan sellassia mt-ongelmia että vanhempien on hypittävä hänen pillin mukaan. Tietävät ettei hyvä heilu jos yrittävät rajottaa tai kontroloida häntä. Se on kuitenkin heidän lapsensa ja hänen henkiriepu vanhemmille kallis.
Vierailija kirjoitti:
Siis mitä . Eihän hän mikään lapsi ole. Aikuisella oma elämä.
No ei toi omilla rahoillaan mällää.
Siitä hatunnosto mammoille että on tainut jo viimiseltäkin fanitytöltä tipahtaa ruusunpunaset lasit Nikon suhteen.
Olisi kirjoittanut viestisi selkokielellä, Ap.
Lentokoneessa istuit LV lauluille?
Ymmärrän korjaten, LV laukuille, mutta tuo lauseen alku ei mene jakeluun...
Vierailija kirjoitti:
Siis mitä . Eihän hän mikään lapsi ole. Aikuisella oma elämä.
Isä Ranta- ahon pankkikorttia taitaa kyllä ahkerasti vinguttaa. Kuten silloinkin, kun asui Espanjassa ja Sofialla oli rinnakkaiskortti. Pankkikortit voi laittaa kiinni ja sanoa, että nyt alkaa aikuiseksi ja elättää itsensä vaikka hankkimalla ammatin. Vankilassa voi opiskella vaikka putkimieheksi. Oppisi Nikokin elämästä jotain, eikä täytä tyhjyyttä huumeisiin.
Mistä sitä rahaa muuten enää tulisi, kuin isältä ja äidiltä? Linnassa ei paljoa ole voinut bisneksiä hoidella.
Miten ne vanhemmat ei ole heränneet siihen, että joku Nikon kasvatuksessa meni pieleen? Käytti päihteitä jo 13-vuotiaana, niin sosiaalitoimi mokasi, kun ei ottanut Nikoa huostaan.
Onpas Niko pulskistunut mutta kai sitä linnassa sitte taas laihtuu.
Vierailija kirjoitti:
Jemmarahaa.
Jostain metsästä kaivettuja? Tai Espanjasta tuotua? Eikö poliisi enää tutki lentolaukkuja?
Isä Ranta- Aho tienasi viime vuonna 280k€, ettei siitä nyt ihan kauheasti luulisi kaikille riittävän ökyelämään ( Esa, Sari, Jasmin ja Niko, jos se Susanna vaikka elättäisi itse itsensä).
Cobra! Hihihii ... cobra ... cobracobracobra ... hiihihii ... ihme spede ...
?