Miksi ujoja pidetään toimintakyvyttöminä?
En jaksa edes selittää tarkemmin, ettehän te kuitenkaan usko. Tähänkin tulee kommentteja, että laita vauhtia. Ei, sellaista ongelmaa ei ole, enhän sanonut olevani hidas. Ei oikeastaan kyse ole ujoudestakaan. Kyse on siitä, että ei ole tarvetta kaveerata ja "olla kiva" kaikkien kanssa.
Kommentit (5)
Vierailija kirjoitti:
Esität kysymyksen. annat valmiit vastaukset. Et ole lopulta varma edes kysymyksestä.
Niin, kun kyse ei lopulta ole edes ujoudesta. Eli kysymys lienee, miksi minua pidetään paitsi toimintakyvyttömänä tai hitaana, myös ujona. Ja sitten he, jotka todella ovat ujoja, miksi heitä pidetään toimintakyvyttöminä tai hitaina.
No jos ujouden vuoksi on tietyissä tilanteissa toimintakyvytön. Esimerkiksi pitää esitellä itsensä tai osallistua yhteiseen tekemiseen tms. eikä ujo ole kyvykäs/halukas.
Ilmeisesti olet jollain lailla sosiaalisesti kömpelö. Ihmiset vetävät oudosta käytöksestä aina johtopäätöksiä ihan tiedostamattaan. Et varmaan edes haluaisi olla muille edes hiukan mukavampi?
Esität kysymyksen. annat valmiit vastaukset. Et ole lopulta varma edes kysymyksestä.