Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

lääkkeelinen km ja kaavinta

24.07.2006 |

minulle tehtiin lääkkeellinen keskeytys 4,5 viikoa sitten. viime viikolla sain haamuviivoja raskaustestiin (kokeilin eri merkkejä). Verikokeesta tuli tulos 35 hcg:lle (4vkoa ja 2 päivää km jälkeen). Pelkään että joudun kaavintaan:( Toki on se mahdollisuus että olisin udestaan raskaana, mutta Hcg tulos olisi pitänyt olla reippaasti suurempi silloin. Lääkäri-aika on varattu, pelkään vaan pahinta.. Onko tietoa kuinka yleistä on että joutuu lääkkeellisen km jälkeen vielä kaavintaan?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
24.07.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

oli km jota vauhditettiin lääkkeillä rv11+3, vuotoa jatkui 4 viikkoa, jonka jälkeen jälitarkastuksessa raskaustesti positiivinen ja kohdussa näkyi ultraanalla paksunnosta yhdessä kohden. varmistui gynenpolilla raskausmateriaaliksi elikkä 1,5x1,5 cm istukan palanen oli jäänyt kohtuun, jouduin jäämään osastolle ja kaavittiin samana päivänä. Operaatio oli kivuton ja tehdään kevyessä nukutuksessa, siis mitään intupaatio putkea ei kurkkuun laiteta ja operaatio ohi n.10 min ja sitten vaan herää kuin unesta. vuoto loppui viikon kuluessa vähenevänä ja oli minulle ainakin helpotus ja olo alkoi viimein korjaantua. Aika harvinaista kai se on, kun lääkkeellinen onnistuu muistaakseni n.90-95% todennäköisyydellä. Toivon sinulle kaikkea hyvää ja pikaista paranemista.



vauva2006

Vierailija
2/2 |
25.07.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

luin viestisi uudelleen ja tajusin ettei sinulla ole ollut vuotoja, silloin saattavat seurailla hcg arvoja, mutta kannattaa kuitenkin tutkituttaa ultralla kohtu varmuuden vuoksi, ettei sinne jäisi mitään seuraavaa raskautta haittaamaan.



vauva2006

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla