Lyhyet miehet ovat kuvottavia varsinkin
jos niillä on pienet kädet ja jalat.
Kenelle semmoset kelpaa ja miksi?
Turha länkyttää luonteesta ja älystä, niitä löytyy normaaleiltakin mieheiltä (yli 180cm) eikä kukaan voi olla luonteeltaan niin mahtava, että se peittoaisi fyysisen vastenmielisyyden.
Kommentit (13)
Onko ap. saanut pakit?
Kasva aikuiseksi, jos se vaan on mahdollista.
Onhan ne ihan suloisia sellaisella hobittimaisella tavalla. Harvoin kamalan miehekkäitä, mutta onhan paljon sellaisia naisia, jotka eivät edes kovin miehekästä miestä haluakaan.
[quote author="Vierailija" time="26.01.2014 klo 14:42"]
jos niillä on pienet kädet ja jalat.
Kenelle semmoset kelpaa ja miksi?
[/quote]
Okei, näitähän löytyy. Kimi Räikkönen ja kaikki muutkin formula-kuskit, Johnny Depp, Tom Cruise jne.jne.jne.
Yli 180-senttinen suomalainen mies on keskimääräistä pitempi, sillä keskimitta on juuri tuo 180. Jos alle sen on sinusta lyhyt ja kuvottava, niin omapa on ongelmasi.
Asiat voi sanoa monella tavalla. Vaikka että omaan silmääni pitkä mies on puoleensavetävämpi kuin lyhyempi, jos nyt on pakko alkaa avautua tällaisista asioista ja ominaisuuksista, joille kukaan ei mitään voi. Mutta kun alkaa puhua asian yhteydessä kuvottavuudesta, se kertoo kirjoittajasta aika paljon.
Ap, ajattele jos saisit poikalapsen, josta ei kehittyisikään sitä salskeaa pitkää nuorukaista vaan paljon lyhyempi ja hintelämpi kuin odotit, mitä ajattelisit hänestä? Että oma poikasi on KUVOTTAVA?
Vain yhden lyhyen palstaviestin perusteella pystyn toteamaan, että ap on vastenmielinen ihminen.
Jeps. Voidaan luokitella mieheksi kun on pituutta 185cm ja 85kg. Sitä pienemmät luokitellaan "rääpäleiksi" vai mitenkäs se teidän naisten keskuudessa menee? Huomannut myös, että nuo pienemmät sintit tuntuu panostavan paljon enemmän autoon kuin isommat. Hienommalla autolla yrittävät kompensoida lyhyyttään.
Olen eri mieltä. Pituudella ei ole minulle merkitystä, mutta tunnustan, että nuorena minulla oli parimetrinen ihailija, ja pelkäsin häntä yli kaiken. Hän oli kookkaudessaan pelottava ja teki itseänsä tykö liian näkyvästi. Sain kuulla kavereilta paljon naljailua asiasta, ja mä kun oikeasti pelkäsin häntä. En ole itse pitkä, joten lyhyt kävisi aivan hyvin. Oma mieheni on 180 cm ja aivan passeli. Ei haittaisi, vaikka olisi lyhyempikin (tai vastaavasti pitempi).
[quote author="Vierailija" time="26.01.2014 klo 15:21"]
Jeps. Voidaan luokitella mieheksi kun on pituutta 185cm ja 85kg. Sitä pienemmät luokitellaan "rääpäleiksi" vai mitenkäs se teidän naisten keskuudessa menee? Huomannut myös, että nuo pienemmät sintit tuntuu panostavan paljon enemmän autoon kuin isommat. Hienommalla autolla yrittävät kompensoida lyhyyttään.
[/quote]
Formulakuskit?
Makuja on monia. Henk. koht. ottaisin mieluummin miehen joka olisi maks. 170cm pitkä. Tästä huolimatta en lähde lajittelemaan miehiä pituuden perusteella koska ei se siihen luonteeseen ja muihin ominaisuuksiin vaikuta pätkääkään.
Ja voit olla ap vaikka kuinka kaunis, mutta se ei riitä kompensoimaan tuota henkistä vastenmielisyyttäsi, joka karkoittaa miehen kuin miehen.
Ei sinun niitä lyhyitä miehiä tarvitse huolia, jos et halua. Miksi teet silti asiasta noin suuren numeron? :D
Suoraan sanoen olet itse aika kuvottava. Toivottavasti emme tunne, vaikka en kyllä usko. Missä lie pidät majaasi o_O
Ja ei, en ole pienen miehen vaimo tai äiti. Mieheni on 187 cm, poikani tällä hetkellä 184 cm ja kengänkoossa löytyy ja käsissä samoin (jos nämä nyt ovat hirveän merkittäviä asioita ihmisessä, heh). Muttei tulisi mieleenkään pitää pientä miestä, jolla on pienet kädet tai jalat kuvottavana ihmisenä. Mutta sinua valitettavasti pidän, pahoitteluni.