Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mihin kaikki hyvät miehet ovat menneet?

Vierailija
21.01.2014 |

Ongelma on siinä, että jotkut miehet eivät suostu lapsia naiselleen antamaan (ainakaan nuorina), koska lapset hankaloittaisivat muuta kivaa elämää. Ja ne miehet, jotka lapsia suostuisivat antamaan ovat todella harvassa tai eivät osaa sitten jälkeenpäin kuitenkaan osallistumaan lasten hoitoon.

Naiset ovat ymmärtäneet, etteivät ole yksin vastuussa lasten hoidosta ja kasvatuksesta vaan vaativat myös apua miehiltä, mutta tämä ei käy miehille päinsä: "Nainen hoitakoon kodin ja perheen, kun minä katson iltaisin väsyneenä telkkaria ja käyn päivät töissä ansaitsemassa muhkean eläkkeen".

Jos te miehet haluatte lapsia, sopeutukaa nykyaikaan ja ottakaa osaa lasten hoitoon, päästäkää jopa nainen töihin ja jääkää isyyslomalle, jota miehet saavat vuoden alusta pitää entistä pidempään. Kyllä sellaiset miehet naisille kelpaa ja saadaan Suomen syntyvyys kasvuun.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
21.01.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mihin mies enää naista tarvitsee kun netti on täynnä laatupornoa?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä yksi yhdeksän