Nautitko häistäsi?
Katselen tässä jotain hääohjelmaa, jossa hääpari on kovin onnellinen.
Oma hääpäiväni oli "suoritus". Tarkka aikataulu, kova stressi ja suvulle "esiintyminen". Ei todellakaan mitään romanttista tai ihanaa.
Onko jollakulla ollut ihana hääpäivä? Minun on hankalaa ajatella, että ainakaan isoissa häissä voisi morsiamella olla kovin kivaa.
Kommentit (4)
Olihan se mukavaa. Hyvää ruokaa, tuttuja ihmisiä, lämpimiä ajatuksia ja meidän hääparin ihan omia juttuja. Ei sitä nyt joka päivä häitä viettäisi, mutta kerran elämässä oli kivaa.
Elämäni paras päivä. Pelkästään oman rakkaani kanssa, tehtiin koko päivä kaikkea mistä eniten tykkäämme.
Vierailija kirjoitti:
Elämäni paras päivä. Pelkästään oman rakkaani kanssa, tehtiin koko päivä kaikkea mistä eniten tykkäämme.
Olisitko nauttinut, jos mukana olisi ollut 200 lähintä sukulaista ja ystävää?
Olisi kamalaa, jos se elämän ihanin ja upein päivä, jota on suunniteltu vuosia ja johon on laitettu kauheasti rahaa, ei olisi romanttinen ja nautittava. Elämän paras päivä.