Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

7v pojasta tullut oikea "takiainen"

Vierailija
15.01.2014 |

täytti pari kuukautta sitten 7v ja siitä saakka käytös jotenkin muuttunut. Haluaa aiempaa useammin syliin, kiehnää kyljessä ja halailee. Iltaisin nukkumaan mennessä pitää paijailla hiuksia ja halailla, sanoo moneen kertaan hyvää yötä maailman paras äiti.
Ihanaahan toi tietenkin on kun vielä syli kelpaa :)
Onko muilla ollut joku ihme takertumisvaihe tässä iässä?
No, muutaman vuoden päästä muistelen tätä aikaa haikeudella .(

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
15.01.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

odotas vaikkapa toiset 7v eteenpäin niin tuskin edes kävelee samalla puolella katua kanssasi. Meillä poika nyt 15v ja selkeästi häntä nolottaa edes näyttäytyä kanssani julkisilla paikoilla, pelkää varmaan että joku kaveri tulee vastaan:(

Pienenä oli samanlainen ihana "mammanpoika" kuin ap:n lapsi:)

Vierailija
2/2 |
15.01.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meidän 6v. On myös Tollanen. Ei myöskään hlu kulku omssa huoneessaan vaan tekee pedin meidän sängyn viereen. Yökylästäkin tuli illalla pois vaikka sinne innoissan meni. Tämä on kestänyt pari kuukautta. Saksaa sanoivat, että on ihn normaali ton ikäselle.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla