Vantaan Martinlaakso asuinpaikkani?
MInkälainen Martsarin Laajavuori on asuinpaikkana tai yleensäkin radan länsipuoli? Onko ero itä- vai länsipuoli, kumpi on lapsiperheelle mukavampi paikka?
Entäs Martsarin yhtenäiskoulu vrt Kivimäen koulu?
Kokemuksia, kiitos!
Kommentit (6)
Ei ainakaan tietääkseni kukaan ole täällä ammuskellut. Eikös se ollut Malminkartano missä ammuttiin?
Ollaan asusteltu martsarissa seitsemän vuotta ja minusta hyvä paikka. Lähiön edut eli peruspalvelut, koulut ja päiväkodit vieressä. Lyhyt matka oikeastaan joka puolelle pääkaupunkiseutua ja asuntojen hinnat kohdallaan... Paljon isoja asuntoja.
Lasten tulevaisuus menee kankkulan kaivoon kun sinne muuttaa. Niin on nimittäin niin monille käynyt.
[quote author="Vierailija" time="06.01.2014 klo 18:04"]
Lasten tulevaisuus menee kankkulan kaivoon kun sinne muuttaa. Niin on nimittäin niin monille käynyt.
[/quote]
Ai niin kuin sulle
Mä tykkäsin. Pitää osata ottaa asiat niikuin ne on. Muutin myyrmäkeen, mutta en mä mitään ero näe. Paitsi täällä enemmän somaleita. Mutta sekää mitään haittaa. Martsarissa mukavan pieni s-kauppa, jotekin nopee ja helppo, mutta ehkä vähän pieni. Mutta myyrmäki tosiaan ihan vieressä ja junallla keskustaan vain hetki.
Onks tää just se paikka missä ammuskeltiin porukalla muutama viikko sitten perjantaina?