G: syömäsi joulusuklaan määrä tähän mennessä?
Kommentit (33)
En oo laskenut. Mulla on suklaarasia, josta oon syönyt jonkin verran.
5+5 konvehtia. Vielä ei ole lähtenyt lapasesta tämä mässäily.
5+5 konvehtia. Vielä ei ole lähtenyt lapasesta tämä mässäily.
Suklaata en ole vielä syönyt, mutta maha on niin täynnä kalapöydän rääppeitä että olen suorastaan huonovointinen. On siis lähtenyt lapasesta.
Olen syönyt viikon sisällä yhteensä yli 10 mutta alle 20 konvehtia.
Kaksi konvehtia mennyt. Kaksi isoa rasiaa avaamatta...
20.12.-25.12. aikana mennyt yksi 100g ja yksi 250g suklaalevy. Satagrammainen meni päivässä, lasken sen joulusuklaaksi koska se oli mukana työkaverin joululahjassa. 250g suklaalevy meni tahtia pari riviä päivä, eilen viimeiset.
8 rasiaa. Järkytyin itsekin, kun rupesin laskemaan.
Meillä ei arvosteta halvan suklaan ahmimista. Ostamme jonkin verran todella laadukasta suklaata erikoiskaupoista. Sitä ei yksinkertaisesti voi mättää naamaansa kilokaupalla. Alakouluikäinen poikammekin syö ehkä 2 tai 3 suklaapalaa aterian jälkeen, jos jaksaa. Kannattaa opettaa lapset ajoissa muulle kuin maitosuklaalle.
Puolikas enkelisuklaarasia (mulle mintut) ja miltei levyllinen suklaata, painoa 64 kg
Syön vain tummaa suklaata joten lahjarasiat jäävät omalta osaltani koskematta.
En tykkää kauheasti suklaasta, mutta Pandan konvehteha olen syönyt ehkä 10. Salmiakkia söin kyllä pussillisen.
Olen syönyt vain paperisia konvehteja, tänään 3 ja eilen korkeintaan 15. Vielä on herkuttelut hallinnassa, mutta kyllä nuo loputkin syötyä tulee.
100g tummaa oli rouhittuna kääretortun sisällä. Siitä tortusta otin parin sentin siivun, eli mitähän siinä nyt sitä suklaata sitten oli, ehkä yhden palan verran.
Inhoan konvehteja ja onneksi en niitä tänä vuonna saanut lahjaksi.
Yksi Geisha Dark -rasia YKSIN, siihen päälle lisää Geishaa, Juliaa, Juhlapöydän Konvehteja.. YYYÖÖÖKKK!!! Onneksi joulu on vaan kerran vuodessa ;)
En ole syönyt yhtään makeaa. Sain peräti 4 lahjaa, kaikki karkkia. Vain yksi noista rasioista on oikeastaan mun mieleen. Katotaan nyt kuka ne syö.
En oo laskenut, mutta koko perheeltä on mennyt 6 suklaalevyä ja 3 suklaarasiaa. (6)